Спірея: декоративний чагарник для чарівного саду

Вирощувати красиві і корисні чагарники на власній ділянці мріє кожен дачник, але часом, вибрати їх досить складно. Ми розповімо про спірею, чагарник, який відноситься до декоративної групи. Дізнайтесь, як її вирощувати, садити і як за нею доглядати.

Спірея – багаторічний чагарник, який вже давно став популярним серед садівників, а все тому, що сортів і видів цієї рослини нараховується більше сотні. Тобто кожен може вибрати для себе рослину саме того виду, який найбільш підходить для оформлення ділянки.

Тривала, сезонна естафета цвітіння спіреї бере свій початок з весни, перехоплюють її рослини, які зацвітають влітку і можуть радувати погляд господаря саду до самих холодів. Квітки спіреї зібрані в суцвіття, можуть бути всіх відтінків рожевого або білого, залежно від виду. Правильно підібравши спіреї для свого саду, ви можете забезпечити безперервне цвітіння прекрасної рослини на весь теплий сезон.

Висаджувати спірею у грунт можна ранньою весною, вже в той період, коли сніг щойно зійшов, або ж восени, до початку холодів. Потрібно вибрати правильне, добре освітлене місце і підготувати посадкову яму. Розмір її повинен бути 50х50 см, викопується прямокутно, не завужуючи дно.

Якщо грунт важкий, глинистий, то буде потрібен дренаж з піску і битої цегли. Яма повинна простояти у відкритому вигляді кілька днів, щоб трохи просохнути. Далі вона заповнюється певної грунтовою сумішшю: земля, торф і пісок, пропорції 2:1:1. Перед посадкою варто уважно оглянути коріння саджанця – вкоротити довгі, тонкі відростки, видалити поламане коріння.

Перед самим приміщенням саджанця в грунт, його корені необхідно занурити у розчин глини, далі опустити кущ в яму і акуратно присипати грунтом. Під час цього процесу кущ спіреї слід трохи струшувати, а під час засипки посадкової ями грунтом, землю необхідно трохи ущільнити. Після посадки рослини, її слід полити чистою водою, 1-2 відра, замульчити грунт торфом.

Поливати спирею треба помірно, але після обрізування або під час посухи, полив повинен бути не рідше двох разів в місяць. Норма – близько 10 літрів води на одну рослину. Після поливу обов’язково потрібно рихлити грунт.

Спосіб обрізки кущів безпосередньо залежить від того, до якої групи відноситься чагарник. Раноквітучі види обрізають відразу після цвітіння. Видаляють бічні і слабкі гілки, що ростуть усередину і загущують кущ. Слід прибирати і старі гілки, яким більше 7 років. Літньоквітучі види спіреї обрізають лише ранньою весною. При цьому видаляються верхівки старих гілок, на яких були минулорічні суцвіття, а також частини молодих пагонів, які промерзли взимку.

Використання спіреї в дизайні саду. Важко знайти рослину, яка буде більш функціональною у плані використання в ландшафтному дизайні. Спірея підходить для цього повністю, в першу чергу, за рахунок величезного сортового різноманіття.

Мініатюрні кущі спіреї, ріст яких не перевищує 50-70 см, можна розмістити в рокарії. Також можна використовувати групи рослин різного сорту та часу цвітіння на фоні будівлі або трав’янистого газону, або ж зробити з допомогою чагарників деякі відокремлені зони. Також спірея буде доречною в ролі живої огорожі. Розгляньте і варіант посадки різносортових спирей в компанії з іншими декоративними рослинами: дерен, вейгела, скумпія, дейція, жоржини.

Зараз спірея має величезну популярність серед садівників-аматорів і професійних ландшафтних дизайнерів, причиною є не тільки надзвичайна краса рослини, але і її невибагливість. Спробуйте посадити спірею у своєму саду, і вже найближчим часом цей чагарник стане його чудовою прикрасою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook