Дизайн Квітник

Квіти у контейнерах: як вирощувати і доглядати. Фото

Квіти у контейнерах – це не тільки дуже красиво, а й зручно. Ми розповімо, які рослини варто вирощувати у горщиках, як їх посадити, розмістити на ділянці і правильно доглядати. А також підкажемо найцікавіші фото-ідеї контейнерного озеленення.

Квіти у контейнерах – це не тільки дуже красиво, а й зручно. Завдяки їм можна вносити зміни в озеленення і дизайн своєї присадибної ділянки хоч кожного дня. Можна постійно експериментувати з рослинами, з кольором, з вибором їхнього місця розташування в саду, доповнювати “стаціонарні” композиції. Також рослинами у контейнерах зручно декорувати ті місця, які пустують: сходи, тераси, мощені доріжки тощо, і робити їх затишними та красивими. А ще у контейнерах зручно вирощувати примхливі багаторічники, чутливі до морозів – їх на зиму можна переселити у приміщення.

Перш ніж вирощувати декоративні рослини у контейнерах, вирішіть, де саме їх розміщувати, аби за рослинами було зручно доглядати (поливати, підживлювати, обрізати суцвіття, які відцвіли, обприскувати від хвороб і шкідників), і вони отримували достатню кількість світла.

Обираючи контейнери, звертайте увагу на стиль вашої ділянки і дому, колірну гамму. Також зверніть увагу на матеріали, з яких зроблені горщики і діжки. Вибір великий: кераміка, пластмаса, дерево, бетон, метал, скло, натуральний камінь. Керамічні та пластмасові горщики на зиму краще ховати в приміщення. Металеві у спеку можуть сильно нагріватися, тому їх краще використовувати для краси, а всередину ставити рослину в іншому горщику. Вибирайте горщики, підходящі за розміром: у них має бути достатньо місця для кореневої системи рослини. На дні обов’язково покладіть дренаж, а склад ґрунтосуміші має відповідати потребам рослини. Також врахуйте, яких розмірів досягне рослина в дорослому віці і яких умов зростання вона потребує.

Найчастіше у контейнерах вирощують однорічні квіти, вони довго і гарно цвітуть. Але так само можна посадити у горщики багаторічники. Наприклад, хости, гейхери, різні злаки. Посадіть їх у горщики і розставте у дворі – і він виглядатиме по-новому.

Рослини у контейнерах потребують частішого поливання і регулярного підживлення, адже об’єм поживних речовин в ємкості обмежений. Підживлення може бути кореневими і позакореневими, краще використовувати комплексні добрива. Бажано підживлювати раз на два тижні.

Ми зібрали цікаві ідеї озеленення двору, декорування терас і балконів за допомогою рослин, вирощених у контейнерах.

Дата публікації: 20.05.2022 img Поділитися