підживлення дерев і кущів восени

Чим і коли підживити дерева і кущі восени

Підживлювати сад потрібно не тільки навесні. Які добрива і в яких кількостях потрібно вносити восени під плодові дерева і ягідні кущі. 

Підживлювати сад, дерева і кущі, потрібно не тільки навесні і під час вегетації, а й восени. Це потрібно для того, щоб рослини добре адаптувалися до зимових холодів. Сьогодні розповімо про те, які добрива і в яких кількостях потрібно вносити восени під плодові дерева і ягідні кущі.

Три правила осіннього підживлення

  1. Дотримання термінів. Не варто відкладати підживлення, адже рослини не встигнуть до холодів засвоїти корисні речовини. Вносити добрива потрібно до середини жовтня, доки надворі тримається погожа погода.
  2. Забудьте про азотні добрива до весни. Азот стимулює ріст зеленої маси, тому в осінніх добривах його не повинно бути.
  3. Надавайте перевагу сухим добривам, а не рідким. Вони будуть поступово розчинятися у ґрунті і засвоюватися рослинами, а рідкі вимиються дощами.

Чому обов’язково потрібно побілити дерева восени

Які добрива використовувати восени

  • Попіл. Він покращує структуру ґрунту, запобігає закисанню, містить багато калію і не має азоту. Під доросле дерево внось 0,5 відра попелу.
  • Фосфорні добрива. Сприяють розвитку кореневої системи. Їх закопують на глибину 8-10 см 30 г – під дерево, 20 г – під кущ.
  • Калійні добрива – роблять рослини більш стійкими до низьких температур. Норма – 10 г на 1 м кв. Зверху потрібно прикрити ґрунтом.
  • Перегній або компост. Якщо дереву до 10 років – 8 кг, якщо більше – 20 кг. Під дорослі кущі – 12 кг.

Калійні і фосфорні добрива варто вносити одночасно –  у комбінації вони ефективніші.

Вносити добрива потрібно в ґрунт, на глибину 8-20 см, зверху присипати ґрунтом. Можна не перекопувати землю, а зробити навколо рослин по 8-10 лунок, закласти туди добрива і засипати землею.

Садівники радять вносити по черзі компост і мінеральні добрива – однієї осені одне, наступної – інше добриво.

Після внесення добрив пристовбурові кола слід замульчувати. Тоді корисні речовини краще збережуться у ґрунті.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook