Вазони Дім

Весна – важливий період в житті кімнатних рослин: пересадка вазонів

Рослини, вирощені в контейнерах в закритих приміщеннях, обов’язково потребують пересадки. Як підготувати рослини до пересадки? Як знезаразити грунтові суміші і доглядати за вазонами в перші місяці після процедури? Про це в нашій статті.

Рослини, вирощені в контейнерах в закритих приміщеннях, обов’язково потребують пересадки. Це пов’язано з тим, що коренева система кімнатних квітів з часом витісняє грунт і перестає забезпечувати рослину достатньою кількістю поживних речовин.

Швидкорослі рослини потребують такої зміни ґрунту щорічно (бегонії, хлорофітум, аспарагус). Культури, які зростають повільно слід пересаджувати через кожні 2-3 роки (аспідістра, драцена).

Кращий час для пересадки – період, який збігається у рослини з початком чергової вегетації. У більшості кімнатних рослин це весна. Якщо претендент на пересадку в цей час цвіте, процедуру потрібно перенести на період закінчення цвітіння.

Підготовка до пересадки

Починати потрібно з ревізії вазонів. Визначити необхідність пересадки можна за такими ознаками:

  • корінці рослини стирчать з дренажного отвору;
  • коренева система витіснила грунт і повністю обплела залишки землі;
  • рослина виглядає пригніченою через “хворий” ґрунт (закислення або засолення).

Правила проведення процедури

Вживанні горщики і контейнери слід ретельно відмити від грунту і вапняного нальоту, а потім продезінфікувати в 2%-му розчині марганцівки. Діаметр нової ємності повинен бути на 2-3 см більшим попередньої. Не рекомендується пересаджувати рослини в занадто великі горщики. Грунтова суміш, яку рослина в перший час не зможе освоїти, почне закисати, або в ній можуть з’явитися шкідники.

Субстрат можна приготувати самостійно, але для особливо ніжних вибагливих до ґрунту рослин варто купувати готову землю в магазині. У підготовлений грунт ніяких добрив вносити не потрібно. Але іноді можна додати незначну кількість перегною, який служить розпушувачем грунту та посилює його повітропроникність. Купуючи субстрат, переконайтеся, що він підходить для ваших рослин.

За добу до пересадки вибрані квіти слід рясно полити (без застою зайвої води) розчином Фітоспорін-М (2-3 ч. л. на відро води). Препарат знезаражує ґрунт і захищає рослини від грибкових та бактеріальних захворювань. Крім цього, добре зволоження дозволяє легко витягнути рослину зі старої ємності.

Проведення пересадки

Перед пересадкою в нову ємність кожну рослину потрібно оглянути і за потреби провести санітарну або формуючу обрізку. Обрізати пагони слід на зовнішню бруньку, щоб рослина формувала більш пишну крону або кущик. Кореневищні, коренепаросткові рослини можна поділити і розсадити в окремі ємності. Деяке старе коріння рослин бажано видалити, намагаючись залишити якомога більше дрібних молодих корінців.

Щоб посадка виявилася успішною, обов’язково на дно горщика потрібно укласти дренаж із черепків, піску або дрібного щебеню. У ємності висотою 12 см дренажний шар повинен займати 2-3 см, в 15-20 відповідно − 3-4 см.

Весна – найкращий час для пересадки рослин

Для пересаджених рослин потрібно підібрати затінене місце (без доступу прямих сонячних променів) і 1-2 місяці їх не підживлювати. Раз в тиждень вазони можна обприскувати чистою (краще дистильованою або кип’яченою відстояною) теплою водою. Після пересадки перші 2 обприскування варто провести розчином препарату Епін-екстра (0,2 мл на 1 л води), який підсилює здатність рослин до боротьби з різними захворюваннями і підвищує їх імунітет.

Джерело

Дата публікації: 28.04.2019 img Поділитися