пралка пригає

Пральна машинка трясеться під час віджимання: які причини і що робити?

Якщо пральна машина трясеться або сильно вібрує під час віджимання білизни, це не тільки гучно і незручно перед сусідами, а й високий ризик, що вона швидко зламається. Потрібно з'ясувати причини та їх усунути.

Багато господарів стикається з проблемою, коли пральна машинка трясеться під час віджимання. Вона може сильно вібрувати, гучно гудіти і навіть стрибати і переміщуватися по ванній кімнаті. Якщо ви живете у приватному будинку, це може завдавати менше клопоту. А от у квартирі ця проблема потребує негайного вирішення: сусіди точно довго не терпітимуть і будуть скаржитися на шум. Особливо якщо ви перете вночі. З іншого боку, вібрація призводить до зношування деталей і призводить до поломки техніки.

Чому пральна машинка трясеться, вібрує, стрибає?

Передовсім слід сказати, що “танці” пральної машинки під час віджимання одягу не є нормою.

  • Якщо машинка трясеться і сильно вібрує, причиною може бути неправильне встановлення  або пошкоджені деталі, наприклад, нерівна підлога або зламані підшипники.
  • Коли пралка стоїть на нерівній поверхні, вона починає вібрувати. Це призводить до порушення балансу механізмів всередині приладу. Якщо нічого не робити, з часом пральна машина може стати причиною затоплення або може розбити плитку, на якій стоїть.
  • Перевірте також, чи зняли із задньої панелі пралки транспортувальні болти. Якщо це кріплення залишити, машинка під час роботи буде сильно шуміти та вібрувати. Якщо вчасно не зняти фіксатори, може вийти з ладу.
  • Також до сильної вібрації може призвести неправильний розподіл білизни у барабані, коли вона збивається в один бік.
  • Зношені підшипники або амортизатори можуть бути причиною того, що пралка сильно гуде і трясеться. Якщо їх не замінити – машинка швидко вийде з ладу.
  • Ще одна можлива поломка – пошкодження противаги, що забезпечує стійкість пралки, або ослаблення кріплення, яке фіксує барабан. Ослаблені елементи кріплення – наслідок нерівномірного завантаження білизни, – майте це на увазі.

Як почистити лоток для порошку у пральній машині

Що зробити, щоб машинка не тряслася і перестала вібрувати?

Щоб усунути проблему, не обов’язково міняти чи вирівнювати підлогу. Під пралкою можна встановити жорсткий подіум-підставку, вкривши його гумовим килимком, який поглинає вібрації.

Також необхідно відрегулювати висоту ніжок на машинці, вкручуючи, доки вона не стане рівно. Для цього краще користуватися будівельним рівнем, а не робити на око.

Якщо у приміщенні, де стоїть пралка, стара дерев’яна підлога, регулювання ніжок може не допомогти, адже дошки все одно будуть прогинатися від вібрації. У такому разі пралку слід винести в інше приміщення.

Перевірте наявність транспортувальних болтів ззаду пралки. Якщо вони є – негайно викрутіть. А в отвори, що утворилися, вставте заглушки (вони мають іти в комплекті з пралкою). Болти викидати не потрібно: вони зможуть знадобитися для транспортування пралки при переїзді або її продажу.

Щоб запобігти неправильному розподілу білизни в барабані, потрібно стежити за тим, як ви закладаєте одяг у пралку. Простирадла краще складати горизонтально, речі з ґудзиками вивертати, замки застібати, великі речі періть одночасно з великими. Це допомагає зберігати баланс при відтисканні, зменшує навантаження на підшипники, запобігає їхньому передчасному зношуванню.

Якщо ці дії не допомогли і машинка продовжує стрибати і танцювати під час віджимання одягу, причиною може бути пошкодження внутрішніх деталей. Якщо ви майстер на всі руки, звісно, можете взятися самостійно за їхній ремонт і заміну. Однак пам’ятайте, що розібравши техніку самостійно, ви навряд потім зможете скористатися послугою гарантійного обслуговування. Сумніваєтеся у своїх силах чи прилад “на гарантії” – зверніться до професіоналів.

Як правильно чистити пральну машину, щоб вона служила довше

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook