Пластикові вікна і надмірна вологість у приміщенні, не утеплені відкоси – погане поєднання. Оскільки вікна не пропускають повітря, взимку через різкий перепад температури на склі осідає конденсат. Кажуть, що вікна “пітніють” або “плачуть”.
Це спершу не завдає клопоту, просто має неестетичний вигляд. Але з часом сиріють ділянки стіни біля вікна, з’являється пліснява, грибок. А це пряма небезпека для здоров’я усіх, хто живе в домі.
Що робити?
Аби позбутися конденсату на вікнах, недостатньо їх витирати. Цьому явищу потрібно запобігти. Для цього слід дотримувати кількох порад.
- Зменште вологість у приміщенні. Насамперед відмовтеся від звички сушити випрану білизну у кімнаті і завжди, коли щось варите, вмикайте на кухні витяжку, зменште кількість рослин на вікнах до мінімуму. Якщо попри це у приміщенні надмірна вологість, варто задуматися про покупку побутового осушувача повітря.
- Обов’язково щодня провітрюйте кімнату. Обладнайте вікно вентиляційним отвором, якщо немає можливості постійно тримати вікно відчиненим “на провітрювання”.
- Перевірте монтаж вікна. Бувають випадки, коли монтажна піна з зовнішнього боку нічим не прикрита. З часом вона розтріскується й волога потрапляє в її щілини, утворюються тріщини, в які проникає холодно повітря і призводить до появи конденсату. Пам’ятайте, що відкоси біля вікна, як всередині, так і зовні мають бути поштукатурені.
- Конденсат може з’являтися на поверхні вікна, яке має однокамерний склопакет. Такі вікна не варто монтувати у житлових приміщеннях, адже вони погано утримують тепло. І економити на цьому не можна!
- Огляньте фурнітуру: чи добре зачиняється вікно, чи немає пошкоджень, щілин, чи якісний ущільнювач на склопакеті.
- Перевірте, чи в приміщенні належним чином працює вентиляція.
- Ще одна ймовірна причина утворенню роси на вікнах – надто широке підвіконня, яке перекриває потік теплого повітря до вікна.
- Пам’ятайте, що волога на вікнах у приміщенні, де нещодавно зробили ремонт, – нормальне явище. Адже все насичене вологою (шпаклівка, клей для шпалер і кахлю тощо).
- Якщо ви все робите правильно, але нічого не допомагає, доведеться братися за утеплення стін. Очевидно, вони пропускають багато холоду.
Post Views: 33