Після яких культур можна висаджувати озимий часник, щоб гарно ріс та був великий

Зазвичай, часник вважається невередливою та невибагливою городньою культурою. Однак, щоб отримати багатий врожай цієї корисної рослини, потрібно дотримуватися вимог сівозміни. Це полегшить догляд за ним та зведе до мінімуму ймовірність розвитку різноманітних захворювань.

Коренева система часнику знаходиться близько від поверхні землі, тому його потрібно висаджувати після тих рослин, у яких коріння проникає на суттєву глибину, щоб він міг отримати з ґрунту якомога більше поживних речовин. Не можна допускати висадки часнику після рослин, які мають з ним схожі збудники хвороб та вражаються однаковими шкідниками.

Сидеральні культури

Відмінними попередниками для часнику є кормові трави та зернові культури, окрім ячменю й жита. Істотно поліпшують структуру ґрунту, сприяючи накопиченню в ньому азоту люцерна, конюшина, мітлиця, які також є ефективними біологічними засобами в боротьбі з бур’янами.

Найкращою сидеральною культурою вважається — гірчиця, яка добре знезаражує ґрунт.

Білокачанна та цвітна капусти

Городники рекомендують саджати часник після ранньостиглого сорту білокачанної та цвітної капусти. Збір врожаю цих рослин проводять в ранні строки, тому можна провести повноцінну підготовку ґрунту.

Ділянка після огірків

Під огірки зазвичай кладуть багато органічного добрива, яке після розкладання в ґрунті буде дуже корисне часнику. Свіже органічне добриво йому категорично протипоказано.

Гарбузові культури

Всім відомі представники сімейства гарбузових – це кабачки, патисони, гарбузи та інші являються для часнику гарними попередниками, бо не мають спільних з часником хвороб, що може підвищити шанси отримати здоровий й гарний врожай.

Бобові культури

Найкращі попередники для часнику є бобові – це квасоля, боби, горох, нут, соя та інші. Після них в ґрунті накопичується багато азоту, а ще вони поліпшують структуру землі, навіть суглинисті чи важкі їх типи стають пухкими й покращується проникнення в нього кисню.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook