Город Садиба

Чому огірки не хочуть рости

Щоб огірки зійшли дружно і дали гарний урожай, треба дотримуватися деяких правил вирощування цієї культури.

Це стосується не тільки огірків, а й інших теплолюбних культур. Вони родом із тропічних місць, де цілий рік висока температура і вологість. За низької температури оболонка насіння починає набрякати, але воно не проростає, а загниває. Таке буває, якщо посіяти за теплої погоди, а потім зарядили холодні затяжні дощі.

Ґрунт має бути прогрітим до 18 ºС. Бажано, щоб уже не було заморозків. Набрякле насіння, перебуваючи в землі, може загинути за різкого зниження температури. Якщо тривалий час температура не піднімається вище 8 ºС, це може стати причиною загибелі насіння.

Припустимо, ви встигли до похолодання, і огірки проросли, дали сходи. Але не забувайте, що за зниження температури до 13 ºС рослина припиняє ріст, до неї не надходять поживні елементи.

За підвищеної вологості швидко розвиваються гнилі, борошниста роса, інші захворювання. У результаті дуже часто гине.

У будь-якому разі і до сходів, і після вам допоможуть упоратися з неприємностями тимчасові укриття. Під плівкою буде трохи вища температура і не буде зайвої вологості.

А якщо ви все одно боїтеся, що огірки не зійдуть, то вирощуйте розсаду. Головне при її висаджуванні – використовувати метод перевалювання.

Дата публікації: 08.05.2018 img Поділитися