Відпочинок Сім'я

Чому горобець вважається нечистим птахом

Традиційно заведено вважати, що горобці походять від чортів або бісів.

В силу своєї природи птиці всіляко «ображали» Христа:

  1. Своїм цвіріньканням видали його римським солдатам.
  2. Крали у городян цвяхи і приносили їх катам, допомагаючи розіп’ясти Спасителя. Більше того — коли ластівки намагалися ці цвяхи віднести подалі від хреста, горобці повертали їх назад.
  3. Знущалися з Христа глузливими вигуками: «Живий ще? Терпи-терпи!»
  4. Кричали: «Жив-жив!», кружляючи біля розп’ятого, тим самим спонукавши стражників вколоти Спасителя в серце і умертвити його.

Покарання не змусило себе чекати. Горобець був ображений Богом: на його лапках з’явилися невидимі пута, які дозволяють птиці тільки стрибати. Погана слава прирекла цю істоту на муки. Діти в селах відловлювали горобців і розоряли їхні гнізда, навіть дорослі кидали птахів живими в печі. Знищення «чортового насіння» було благою справою. Горобине м’ясо категорично заборонялося їсти як нечисте, а саму птицю потрібна гнати зі свого двору, оскільки вона вважалася поганим вісником.

Прикмети кажуть, що поява в будинку горобця — до смерті когось із людей. З іншого боку — приснився птах передвіщає успіх у любовних справах. З горобиного яйця, переносна відьмою в полотняній торбинці з лівої сторони під пахвою, вилуплюється справжній чорт. Природно, у формі тієї самої проклятої птиці.

Існує і Горобиний Цар — Берикапка. Цього біса шанують в Горобинові, або Горобині ночі, в різних місцевостях бувають в різний час (найчастіше в період з 17 по 26 червня). До Берикапки нерідко зверталися з проханнями, причому навіть хрещені і віруючі. Потрібно було покласти за перевернуту ікону труп горобця і начитати спеціальну змову — тоді бажання здійсниться.

Коли мова заходила про досягнення своєї мети, той факт, що горобець — клята птиця, мало бентежив сільських жителів. Не турбує недобра слава і більшість сучасних людей. Хоча багато хто і ганяють горобців за звичкою, але керуються вони міцно засвоєними у дитинстві забобонами, а не власними побоюваннями перед проклятою істотою.

Дата публікації: 28.05.2020 img Поділитися