Життєві історії Сім'я

Ніколи не пізно послати все до біса

Якось потрапила я в крихітне дтп. Незначне. Ціна питання — подряпина, яку можна заполірувати за філіжанку кави. Але далі події розвивалися так, що не можу не розповісти…

Потрапила я в крихітне дтп. Незначне. Ціна питання — подряпина, яку можна заполірувати за філіжанку кави. Як за ціною, так і за часом.
— Та ви знаєте, ХТО я??? — З автомобіля стрімко вийшла жінка років тридцяти п’яти. Блондинка. У чорній шубі і з червоними губами. Щоби показати її інтонацію, фразу варто було б написати капслоком повністю. Пані наблизилася й повторила питання трохи тихіше, доповнивши його недоречним прислівником. — Та ви взагалі знаєте, хто я???
— Ні, — чесно зізналася я. Але стало цікаво.
— Я, — вона витримала паузу довжиною в три знаки оклику і виголосила, — Зам. Начальника. Податкової.
Якогось там, я не запам’ятала, району.
Якщо чесно, їй більше підійшов би титр «головний дослідний зразок пластичного хірурга Кацмана». І, клянусь, якби вона вимовила його, я б потиснула їй руку. Усе виглядало б чесно, доречно і виправдано.
Але ні. Вона — Зам. Начальника. Податкової. Вимовляється як — Дочка. Бога. Сонця. Це мій улюблений жанр. Нетлінне. Не вбиваємий його величність Совок.
Нічого в житті не бадьорить мене так, як ця огидна зарозумілість комашки, яку наділили уявною владою. Скажіть тітонько, якого біса ви вимовляєте посаду звичайного клерка з таким апломбом, ніби винайшли пеніцилін? Написали бестселер. Створили синтетичну ДНК. Довели теорему Ферма. Може, хоча б станцювали під куполом цирку дю Солей? Ні? Тоді чому? Чому місце найнятого менеджера, обслуговуючого персоналу платників податків, у ваших вустах скасовує закони гравітації? Ви абсолютно не торкаєтеся землі.
Так, так, я бачу невелику щілину між запльованим тротуаром і замшевими чобітьми Gucci.
Бісить. Але найнеприємніше те, що піднестися дозволили їй ми, смертні. Це ми віддаємо дітей у школу, де в холі висять портрети місцевих вождів, а на урочисту лінійку обов’язково запрошують найбільшого функціонера з міськвно. Це ми підлабузнюємося до інспектора, ніяковіємо поруч зі співробітником департаменту й ніяково тупцюємо біля дозвільного вікна будь-якої величини. Це ми зробили їх небожителями.
Але, як кажуть у цих ваших інстаграмах: ніколи не пізно все виправити.
— Та, пішла ти до біса, — щиро сказала я тітоньці.
Кінець.
П.С. Забула сказати. Подряпина — на моїй машині.
Автор – Анна Гін
Дата публікації: 17.02.2021 img Поділитися