Здоров'я та краса Супермама

Чому дитина відмовляється їсти

Труднощі годування дітей зустрічаються досить часто. Насправді відмова від їжі не завжди є ознакою проблем у дитини. Ось найчастіші причини зниження апетиту у дітей.

Як зрозуміти, що у дитини немає проблем з харчуванням, розповідає педіатр Наталя Величко.

Темпи росту

Протягом першого року життя діти активно ростуть.Вони подвоюють свою вагу до 4-6 місячного віку, далі потроюють на 1 рік. На 2 році життя ці темпи значно нижчі і дітям не потрібно стільки енергетичного ресурсу для зростання, тому й апетит теж знижується.
Такі коливання, згідно спостережень за здоровими дітьми, характерні до статевого дозрівання. Нормальним і є те, що інколи є періоди перебірливості в їжі, це частина саморегуляції спроживання продуктів, саме таких, яких потребує їх організм.

Харчова неофобія

Страх пробувати нові продукти є нормальним етапом розвитку, крім того, еволюційним механізмом, пристосованим для виживання. Єдиним дієвим спрсобом, як допомогти дитині побороти харчову неофобію, це брати дитину за стіл і самим їсти їжу, яку дитині пропонуєте, це допоможе їй зрозуміти, що вона в безпеці. В деяких дітей неофобія може тривати і до кінця дитинства.

Особоивості смакових відчуттів

Немовлята і малюки мають зрілі рецептори до солодкого (це допомагає їм швидко віднаходити і полюбити грудне молоко). Але рецептори до гіркого і кислого ще не дозріли. Наприклад, овочі мають багато смакових відтінків з гірчинкою, тому дітям треба більше часу, щоб їх полюбити.
Дослідження показали, що через щільність смакових рецепторів, вони відчувають смак по-іншому. Від батьків вимагається, дати час малечі, щоб звикнути, пропонувати багато разів продукт.

Апетит

Важливо мати режим основних прийомів їжі і перекусів. Перекус безпосередньо перед основним прийомом їжі, може вплинути на апетит, щодо основної страви.
Регуляція часових проміжків між перекусами і основними прийомами їжі тут дуже важлива, ці інтервали мали б бути 2-2,5 години.
Інколи діти вимагають багато швидких вуглеводів, якщо це не постійно, тоді скоріше пов’язано з недостатністю складних вуглеводів в раціоні( круп, макаронів), якщо ж в цьому питанні все врегульовано, і триває певний час, швидше за все пов’язано з стрибком росту.

Рівні активності

Буває, коли в дитини дуже напружений день: багато активностей, вражень, нових досліджень, то вона зазвичай маєчудовий апетит, навіть підвищений. А тоді, коли дитина витратила мало енергії, апетит буде знижений.
Не поспішайте з висновками щодо апетиту ваших дітей. Розберіться, що є нормальним для їх віку, будьте чуйними до їхніх харчових потреб. Пам’ятайте, що мова любові “нагодувати” може бути причиною розладів харчової поведінки в майбутньому.
Дата публікації: 20.12.2021 img Поділитися