Чоловічі проблеми у розпізнаванні жіночих сигналів викликані не тільки егоїзмом, а мають й більш глибоке коріння. До таких висновків дійшли німецькі вчені з Університетської Лікарні LWL у місті Бохум.
Німецькі вчені провели тест: 22 молодим чоловікам показали 36 картинок, на яких були зображені лише очі – половина чоловічих, половина жіночих. При цьому добровольці не знали, де чиї.
Далі добровольцям запропонували вибрати для кожної пари очей одне з найбільш влучних для їх вираження слів, що описують будь-які емоції, наприклад, “недовіра” або “жах”.
Добровольці-чоловіки вдвічі краще визначали емоції, які висловлювали очі інших чоловіків. При цьому емоції, виражені жіночими «дзеркалами душі», часто заганяли їх у “глухий кут”.
Сканування мозку добровольців показало: причиною такої поведінки є робота ділянки мозку, відома як мигдалина. Це так званий мозковий емоційний центр, що відповідає за здатність порівнювати почуття іншої людини з власними переживаннями в минулому і на основі цього визначати чужий психічний стан. При погляді на чоловічі очі у добровольців-чоловіків мигдалина активізувалася, а при вигляді жіночих – “засинала”.