дощ

Чому болить голова на дощ або зміну погоди?

Болить голова на дощ або на зміну погоди? Цьому є наукове пояснення! А також дієві поради, як покращити самопочуття.

На дощ або на зміну погоди болить голова? Крутять суглоби? Ниє спина? Падає або піднімається тиск? Це не вигадки і не забаганки, а реакція організму метеочутливих людей на зміну атмосферних явищ. Як і чому це відбувається, пояснила кандидатка медичних наук, лікарка-невропатолог вищої кваліфікаційної категорії  Неллі Балкова.

“Ми живемо в постійній взаємодії з навколишнім середовищем, і цілком природно відчувати зміни самопочуття при змінах погодних умов (таких як атмосферний тиск, температура, вітер, інтенсивність сонячного випромінювання), – пояснює лікарка. – У нормі ці зміни в самопочутті не виходять за рамки фізіологічних – це зміни в рівні бадьорості, легкі зміни настрою. Коли ж з’являються різкі зміни в самопочутті, говорять про метеозалежність. Одним з проявів метеозалежності є – головний біль”.

Метеозалежність може призводити не тільки до головного болю, гіпертонічного кризу, загострення хронічних захворювань, болю у суглобах. До метеозалежності переважно схильні люди у віці 45-50 років. Але дедалі частіше на погане самопочуття “на погоду” скаржиться молодь і навіть підлітки й діти.

Сім міфів про біль, його причини та знеболювальні

Чому болить голова на зміну погоди?

Як пояснює лікарка, при перепадах атмосферного тиску відбувається зміна тиску в порожнинах організму, що призводить до подразнення барорецепторів (рецепторів нервових закінчень, що реагують на зміну тиску).

З подразненням барорецепторів кровоносних судин пов’язане погіршення стану пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію, порушенням ритму серця.

Цей же механізм лежить в основі погіршення самопочуття пацієнтів з підвищеним внутрішньочерепним тиском. Загострення цих станів може призводити до виникнення головного болю.

При зниженні атмосферного тиску знижується парціальний тиск кисню в крові, що призводить до гіпоксії органів і тканин, і в першу чергу клітин кори головного мозку. Тому навіть здорові люди іноді можуть відчувати напади головного болю при змінах атмосферного тиску.

Чим небезпечні різкі перепади температури і зміна погоди для здоров’я

Коли недостатньо прийняти таблетку від головного болю, а слід звернутися до лікаря?

Якщо головні болі виникають рідко, тільки при різкій зміні погоди (наприклад, при різкому похолоданні або потеплінні більш ніж на 7-8 оС), проходять після відпочинку або ж зникають після однієї таблетки знеболювального – можна вважати це варіантом норми.

Якщо ж головні болі стають частими, порушують ваш звичний ритм життя, то можна припустити, що зміни погоди лише провокують ті хворобливі стани, які вже є в організмі, а це вже привід звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Як покращити своє самопочуття при зміні погоди?

У період різкої зміни погоди варто скоригувати свій режим для та раціон.

  1. Приділіть більше часу відпочинку, достатньо спіть.
  2. За можливості, уникайте стресів та емоційного перевантаження.
  3. Не куріть і не вживайте алкоголю.
  4. Достатньо пийте, щоб уникнути зневоднення, і вживайте менше солі.
  5. Щодо їжі, при зміні погоди надавайте перевагу легким молочно-рослинним продуктам, нежирним сортам риби. Їжте більше фруктів та овочів. Якщо немає протипоказань,  можна з’їсти трохи чорного шоколаду.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook