Cаморобні маски для волосся та шампуні підходять не всім

Мити саморобними шампунями можна тільки те волосся, яке не пошкоджене хімічними засобами, не фарбоване.

Більшість шампунів, якими ми звикли користуватися, суттєво подорожчали. А переплачувати так не хочеться… Можливо, варто почати користуватися замість шампунів народними засобами? Як не нашкодити своєму волоссю експериментами, консультує перукар-стиліст Наталія МЕЛЬНИЧУК.

– Чи можна якимись народними засобами замінити шампунь та засоби для догляду за волоссям?

– Є у мене одна клієнтка, яка варить шампуні сама. Результатом вона задоволена. Але я такого не робила би – вимагає надто багато часу і не так дешево, як здається. До того ж мити саморобними шампунями можна тільки те волосся, яке не пошкоджене хімічними засобами, не фарбоване. Після миття голови можна ополоснути волосся підкисленою водою: у 0,5 л води витиснути сік половини лимона. Таке ополіскування добре для блондинок. Якщо маєте волосся іншого кольору, можете ополіскувати його настоєм м’яти або лаврового листя.

– Яку саморобну маску для волосся порадите?

– Гарний ефект дає маска з чорного хліба. Її слід наносити на непошкоджене волосся: сухий чорний хліб запарити окропом, додати кілька крапель аромаолії, нанести на 30 хв на волосся, вкутати. Волосся після такої процедури випрямляється і стає розсипчастим. Можна наносити на волосся натуральне пиво: трошки підігріти, нанести, одягнути поліетиленову торбинку. Добре впливає на шкіру голови, на зародження нових волосяних цибулинок олія пачулі: її можна додавати у шампунь або маску по 20 крапель на 200 г засобу.

– А як щодо гірчичної маски? Кажуть, вона дуже ефективна…

– Варто користуватися лише тими домашніми косметичними засобами, які зроблені за перевіреними рецептами. Так, використання масок на основі гірчиці або меленого червоного перцю (що стимулює ріст волосся) може викликати алергію. Перш ніж експериментувати з масками домашнього приготування, порадьтеся зі своїм майстром.

БЛОНДИНКАМ не бажано мити волосся шампунями для глибокого очищення. Для такого волосся потрібно підбирати шампунь з відповідним рівнем РН – не вище ніж 5,5. Як правило, цей показник на упаковці не вказують, але його можна оцінити на дотик: шампунь низької якості сильно піниться. Якщо ви намилили голову й утворилося багато піни – це ознака того, що ви використовуєте не шампунь, а мийний засіб.

ЖІНКАМ ІЗ ФАРБОВАНИМ ВОЛОССЯМ потрібно використовувати шампунь для фарбованого волосся. Він попереджує вимивання пігментів з волосини, колір зберігається довше, волосся блищить.

НАВЕСНІ ТА ВЛІТКУ актуальні шампуні з UF-фільтром. Вони не пропускають ультрафіолет і створюють додаткових захист від сонячних променів, які пошкоджують волосся, пересушуючи його. Окрім шампуню, можна використовувати різноманітні спреї, олійки та інші засоби для догляду за волоссям з UF-фільтром.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook