Більшість “щасливих шлюбів” тримається завдяки одному – жіночому терпінню

Сім'я - це не одна людина, а як мінімум двоє. І обов'язки мають бути поділені на обох. Тим паче коли працюють і заробляють гроші обоє. Жінка не має терпіти і брати все на себе!

Шлюб тримається на жіночому терпінні

Заради чого жінки терплять? Усі вже неодноразово бачили цю сумну статистику розлучень. Скільки там зараз відсотків? Близько 60 чи більше? А скільки з них з жіночої ініціативи? Близько 70%! І всім здається, що справа саме у жінках. Мовляв, дивіться, як жінки розвалюють сім’ї!

Але якщо бути до кінця чесними, то це не є причиною, а наслідком. Ситуація є протилежною з точністю до навпаки. Вина – чоловіка, а рішення – жінки. Так і живемо.

Але сумно не від того, що ми бачимо такі цифри, а що “щасливі сім’ї”, що залишилися, – це не взірець. А просто ті, хто доживає останні спільні роки, або люди з великим терпінням.

Сучасні шлюби — це вже давно не чоловіча заслуга. Вони навіть не прагнуть вступати у шлюб. Дедалі частіше пропозицію руки і серця роблять дівчата. Вони все беруть у свої руки. І довговічність стосунків – це цілком їхня заслуга. Як би сумно це не було.

До чого зводиться роль чоловіка? Зазвичай до банального заробітку. Побут? Діти? Розваги? Дозвілля? Та навіщо йому це потрібно?! Йому добре, що він просто є. І так живе абсолютна більшість сімей.

Водночас з дружини ніякі обов’язки не знімаються. Мовляв, ти готуй, пери, прибирай, сиди з дітьми, а роботу при цьому ніхто взагалі не бере до уваги. І ось у такій нерівності вона має жити. А якщо не подобається, то до побачення.

  • Прочитайте цю притчу про любов у шлюбі – і багато зрозумієте про стосунки

Заради чого жінки терплять?

Усе банально та просто.

  1. Дитина. Звісно, багато шлюбів зберігається заради дітей. Хоча я цього аргументу не розумію. Чим для дитини краще таке життя? Дивитися на двох батьків, які мучаться один з одним. “Дітям потрібний батько”… Іноді без нього навіть краще.
  2. Почуття та надії. Так, не можна скасувати і цей момент. Звичайно, ми не сліпо вступаємо у стосунки. Якесь кохання є. Принаймні ми його так називаємо. І все це вселяє надію на те, що людина виправиться. Чекають рік, два, а потім минає все життя. 
  3. Осуд. Ми живемо у досить токсичному суспільстві. Досі соромно розлучатися. Мовляв, навіщо тоді взагалі було одружуватися? Якщо для чоловіків це нічого не означає, то жінок за це сильно засуджують. Адже саме вона має бути берегинею сімейного вогнища. Ось не зберегла, отже, погана дружина. 
  4. Неможливість піти. Вишенькою на торті я назвав би цей пункт. На все можна заплющити очі, крім власного безсилля. Якби їй було куди піти, чи терпіла би вона всі ці приниження та проблеми? Та вона б першого дня зібрала речі і пішла.

А проблеми всі починаються ще раніше. Коли ми переходимо дорогу на “зебрі”, ми в безпеці? Ні, адже бувають шалені водії. Але якщо ми подивимося на всі боки і переконаємося в тому, що нас пропускають, то, швидше за все, ми залишимося цілими і неушкодженими. Це не врятує нас на сто відсотків, але на 99% – так. Так само і в стосунках. Відповідайте за те, що самі можете зробити.

Кожен шлюб схожий на банківську картку, або Десять секретів міцного шлюбу

Чому чоловіки не йдуть від жінок?

Але повернімось до нашої теми. Чому чоловіки не йдуть, чому вони не терплять? Все банально і просто, а чому їм іти? У нього все є, він нічим не зобов’язаний, свої функції із виносу сміття та ходіння на роботу виконує. Не зраджує і навіть не думає про це. Випиває тільки в міру. Дружину не б’є. Та це просто ідеал! А у нього їжа наготована, одяг випраний, у домі прибрано, діти ситі й у школу ходять. Рай та й годі! А тікати з раю навіщо? Тут усе є. Тому, звичайно, чоловік за це триматиметься і засуджуватиме жінку за те, що вона незадоволена.

Але ми забуваємо про головне. Сім’я – це не одна людина, а як мінімум двоє. І обов’язки мають бути поділені на обох. Тим паче коли працюють і заробляють гроші обоє.

Тож цінуйте жіночий внесок, допомагайте в парі, не сидіть на одному місці і не засуджуйте, якщо жінка не хоче терпіти ваше неробство. Розлучення йдуть від неспроможності однієї зі сторін. А друга не повинна завжди бігати за першою. Кожен зробить свої висновки, але одне можна сказати точно: зміни залежать тільки від нас. То, може, час щось змінювати в цьому житті?

Автор – Олександр Романов

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook