Один із головних шляхів поширення гепатитів B і C — кров, яка може залишатися на професійному обладнанні у косметологічних салонах. Це стосується не лише відвідувачів, а й самих майстрів, інформують у ЦГЗ МОЗ України.
1. Зверніть увагу на дотримання гігієни рук: майстру слід мити руки перед початком робочої зміни та після неї, а також до і після відвідування вбиральні.
Засоби для гігієни рук та одноразові рукавички мають бути в легкодоступних місцях, рушники для рук — одноразові.
Місця для миття рук мають бути обладнані дозаторами з рідким милом, антисептиком і кремом для догляду за шкірою.
Обов’язково: до і після контакту з кожним клієнтом майстер повинен обробити руки антисептиком (якщо треба, то й під час процедури).
2. Дезінфекція і стерилізація інструментів
Найкращий рекомендований метод стерилізації — паровий. Сухожарова шафа не забезпечує необхідний рівень обробки та доступ гарячого повітря до всієї поверхні інструменту.
Щоби перевірити, чи обладнання для дезінфекції та стерилізації відповідає вимогам до медичного обладнання, попросіть показати відповідний сертифікат.
3. Очищення меблів
Меблі в салоні мають бути виготовлені з матеріалів, придатних для очищення та санобробки. Очищувати поверхні та дезінфікувати інструменти необхідно засобами дезінфекції, зареєстрованими та дозволеними для використання в Україні.
4. Сортування та утилізація відходів
Безпечне поводження з відходами знижує ризик поширення інфекцій.
Нагадуємо: вірусні гепатити B і C найчастіше передаються під час медичних маніпуляцій із використанням зараженого обладнання/інструментарію, переливання зараженої крові або її компонентів, уживання наркотиків ін’єкційно та інтраназально, а також унаслідок незахищених статевих контактів.