Аспірин, червоне вино, народна медицина: міфи і правда про здоров’я серця

Кажуть, що проблеми із серцем - це про літніх людей і чоловіки хворіють частіше, вино корисно пити для зміцнення судин, а для серця - аспірин. Що правда, що міф, пояснює кардіолог.

Міфи про здоров’я серця спростовує кардіолог, професор Андрій Ягенський для Район.Медицина.

1. Я занадто молодий, щоб турбуватися про серцево-судинні захворювання. Хвороби серця властиві лише людям похилого віку.

Міф має певне підґрунтя, тому що старша людина, то більше хвороб. З віком суттєво зростає кількість серцевих захворювань, але бережи здоров’я змолоду. Дуже важливе питання вашої фізичної форми. Найважливішими для серцево-судинного здоров’я є дві речі: не палити і фізична активність. Не палити дуже важливо крім того і для профілактики онкопатології, фізична активність допомагає попереджати деякі форми раку. Варто починати дбати про своє здоров’я відразу. Поки людина молода, то вона повинна займатися здоров’ям, не потрібно присвячувати цьому пів дня, але не підіймайтесь ліфтом, забудьте про солодку воду. Після 30 років хоча б раз потрібно визначити рівень ліпідів в крові, виміряти тиск. Є такий принцип, що в 30 років це роблять один раз на десятиліття, в 40 років це робиться двічі за той же час, після 50 це робиться кожні 2 роки, при умові, що все нормально.

2. Лікування травами при серцево-судинних захворюваннях практично не допомагає.

Лікування травами може інколи допомагати, вся медицина почалася з цього. Багато препаратів, той самий аспірин, це препарат, що спочатку був виділений з верби. Зараз є заспокійливі трави, але ми повинні розуміти, що в реальній медицині трави мало використовуються. Коли є серйозне захворювання, то там травам не місце, знизити тиск рослинами важко. Якщо вживати багато клітковини, то він може трішки знизитись. Прекрасно, якщо ви споживаєте багато буряка, капусти, п’єте таблетки для зниження тиску та маєте здоровий спосіб харчування. Ми можемо цим користуватися, але ситуація, коли буду пити травки і не буду пити хімію, то це злочинний міф, адже він забирає життя людей. Трава не впливає на тиск, навіть, якщо вона трохи його знижує якимось іншим чином.

Ліки – очищена, якісна, добре дозована речовина, яка впливає на певну клітину, вирішує проблему. Коли вживаємо траву, яка знижує тиск, то разом з цим вживаємо тисячу інших речовин, які ми не знаємо. Де і коли ці трави були зібрані? Трава – хороша річ, щоб по ній походити, релаксувати, але вживання в середину її треба обмежити.

3. Я відразу зрозумію, що у мене серцевий напад або інфаркт, тому що у мене сильний біль у грудях.

Цей стереотип має право на життя на 70%. Якщо серцевий напад, то навіть 80%, але не у всіх так. Особливо не типово протікає захворювання у діабетиків, третина людей з цукровим діабетом переносить інфаркт без симптомів. При менопаузі у жінок, коли йде гормональна перебудова організму, теж досить часто важко оцінити симптоми правильно. Це не зовсім міф, але, якщо є якість негаразди, то краще звернутися до лікаря. Якщо трохи поколює серце, то не варто викликати швидку, якщо є сильний біль, то потрібна швидка. Далі потрібно дивитися по ситуації.

4. Для судин корисно червоне сухе вино щодня.

Це не зовсім міф. Щоб довести ефективність того чи іншого методу, то треба десятки років, ретельного спостереження. Для дослідження використовувалися медики, було показано, що вживання вина, незалежно від того червоне воно чи біле, зменшує ризики серцево-судинних захворювань. З іншого боку показано, що вживання алкоголю несе за собою тяжкі соціальні наслідки, особливо у жінок, адже в них набагато швидше виникає звикання. Вживання алкоголю веде за собою ряд інших захворювань. Якщо раніше ми говорили, що це можна, то зараз більшість наукових товариств запевняють, що не варто.

5. Чоловіки частіше, аніж жінки, стають жертвами серцевих недуг.

Ми про це трохи вже говорили. Дійсно, чоловіки більше страждають в молодому віці, в жінок є захист естрогенів. Поки жінки не в менопаузі, вони рідше хворіють, але пізніше жінки наздоганяють чоловіків. У жінок серцеві хвороби протікають важче за чоловіків.

6. У моїй родині у всіх були проблеми з серцем, тому я нічого не зможу з цим вдіяти.

Якщо у когось з вашої родини було захворювання серця, то ви маєте докласти усіх зусиль, щоб у вас цього не було. Якщо у вас був тато, який помер від інфаркту у 45, то це не значить, що вам відведено 45-50 років життя. Для цього потрібно зробити все і можна зараз продовжити життя. Людина, яка займається собою, може жити так само довго, як людина, в родині, якої ніхто не помирав від інфаркту. Для цього варто докласти додаткових зусиль, звернутися до лікарів.

7. Для захисту серця варто постійно приймати аспірин

Це абсолютна неправда, цьому сприяє реклама на телебаченні. Колись була така думка, що, якщо тобі вже виповнилося 50-60 років, ти маєш приймати аспірин, але це не правильно. Він пов’язується з більшим ризиком кровотеч, виразок. Ця реклама, що зараз є, повинна бути заборонена. Аспірин не потрібен людям, що не мали ішемічної хвороби чи інсульту. Навіть, якщо у хворого підвищений артеріальний тиск, то аспірин не потрібно, не можна приймати просто так. При високому тиску може бути крововилив в мозок. Аспірин – дуже хороший препарат, але приймати його треба лише за показами. Так просто продавати в аптеках, так рекламувати його це категорично не правильно, так робити не можна.

Повну версію інтерв’ю у вигляді подкасту можна прослухати тут:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook