Кожен знає, як приємно, коли тебе обіймає близька людина. Обійматися – це не тільки задоволення. Обійми дуже корисні для нашої психіки та ментального здоров’я. Детальніше про користь обіймів розповіли психологи Усемережжя ©
Чому обійматися – корисно
Окситоцин і зв’язок
В основі психологічної користі обіймів лежить гормон окситоцин, який часто називають «гормоном кохання» і вивільнення якого спричиняється “взаємостискуваннями” та сприяє почуттям зв’язку, довіри, емоційної прив’язаності, тим самим зміцнюючи основи стосунків.
Зменшення стресу
Обійми є потужним руйнівником стресу, адже активація системи повільного дотику в поєднанні з виділенням окситоцину діє як природний засіб для зняття стресу. Кортизол, гормон стресу, при цьому відходить на другий план, сприяючи більш спокійному настрою.
Покращення настрою
Емоційні аспекти обіймів сприяють піднесенню настрою. Сенсорний вхід від системи повільного дотику, переплетений із виділенням ендорфінів, створює позитивну петлю зворотного зв’язку, посилюючи відчуття щастя та благополуччя.
Підвищення самооцінки
Доведено, що обійми підвищують рівень серотоніну та дофаміну, нейромедіаторів, пов’язаних із настроєм і самопочуттям. Обійми також вивільняють ендорфіни, природні болезаспокійливі, які викликають відчуття щастя та благополуччя. Ці позитивні ефекти можуть підвищити самооцінку та сприяти позитивному самовідчуттю.
Зміцнення стосунків
Обійми зміцнюють соціальні зв’язки та зв’язок у парі, підвищуючи рівень окситоцину. Окситоцин сприяє почуттю емпатії, довіри та прихильності, зміцнюючи стосунки з близькими людьми та зменшуючи почуття самотності.
- Коли чоловік обіймає жінку, відбувається диво…
- Чому нам потрібні обійми і дотики кожен день?
Post Views: 64