Турбота – це не любов
Це первинний прояв любові, з яким ми стикаємося. Ми гостро потребуємо її в перші роки життя, тому її значущість вкрай велика для нас. Ми вміємо її цінувати, особливо за її відсутності.
Особливо ті, хто її мало отримав, і сам не навчився турбуватися про себе. Через турботу ми отримуємо послання “Ти потрібен”.
При цьому, неважливо піклуються про нас, чи піклуємося ми. Так-так, ми закохуємося в людину, про яку піклуємося, тому що теж відчуваємо себе потрібними. Спрацьовує механізм проєкції. З огляду на те, що любов – почуття складне, по суті є більше дієсловом, ніж іменником, турбота, будучи дією, легко приймається за любов.
Жалість – це не любов
Жалість можлива за умови наявності чутливості і здатності проявляти співчуття. Це важливий складник любові. Раніше говорили “шкодує, значить любить”. Мати шкодує дитину – вона менша, слабша.
Чоловік повинен вміти жаліти жінку з тієї ж причини.
Стаючи психологічно більше мамою, жінка шкодує чоловіка, як дитину. І це призводить до знецінення його сили. Тому можна стверджувати, що любов чоловіка повинна містити більшу частку жалості, ніж любов жінки до чоловіка. Коли нас жаліють ми ніби повертаємося в дитинство, туди де була любов.
Захоплення – це не любов
Це найпоширеніша пастка. Найлегше переплутати з любов’ю саме захоплення.
Особливо часто плутають жінки, коли захоплюються чоловіком. Тому що захоплення – це визнання сили, здібностей і т.д. Але! Захоплення блищить яскравими фарбами і перекриває недоліки партнера краще, ніж покривало-невидимка.
Блиск рано чи пізно зітреться, а ось що опиниться під ним – справжнє золото чи іржаве залізо – рідко можна передбачити заздалегідь. Ну тільки якщо вас цьому не навчили батьки, або … якщо вами мало захоплювалися. І також як і в попередніх почуттях – пастка працює в обидві сторони. Ми втрачаємо голову, коли захоплюються нами і впевнені, що закохані в людину, якою захоплюємося самі.
Сексуальна привабливість – це не любов
Одні і ті ж гормони викидаються в кров при коханні й оргазмі. Різниця в інтенсивності і швидкості їх виникнення. У разі сексуальної привабливості все відбувається швидко. Гормони затуманюють мислення і все, ви в пастці. Наситившись один одним, через якийсь час ви запитуєте себе: хто цей незнайомець або незнайомка перед вами?
Романтизм – це не любов
Читаючи присвячені мені вірші і слухаючи пісні, я легко могла б вирішити, що автори закохані в мене по вуха. Якби не була психологом.
Але я знаю, що є і такий тип особистості, який живе фантазією, а не реальністю. І всі ці чарівні слова – лише політ фантазії.
Мистецтво є вищим проявом творчих здібностей людини. Талант зустрінеш нечасто, і його наявність в іншої людини викликають у нас різні пояснення. Як правило, ми називаємо це любов’ю, в разі, якщо ми є об’єктом творчості. Лаура була впевнена в любові Петрарки, Дульсінея в любові Дон Кіхота, і тд.
Залежність – це не любов
Коли без тебе не можуть прожити і секунди – важко це не переплутати з коханням. Потрібність – один з важливих складників любові. Бажання належати і володіти дуже сильні. Ми з’явилися в найсильнішому злитті з нашими батьками і були їхньою фізичною частиною.
Для багатьох людей буде дуже великим здивуванням, що можна кохати іншого не в злитті, а на відстані, наприклад. Сюди можна віднести і ревнощі, як бажання володіти. “Ревнує, значить любить …”
Радимо також прочитати:
- Любов – це…, або Чим більше віддаєш, тим більше зостається
- Коли хтось каже, що дуже вас любить, пам’ятайте, що є два види любові
Авторка – Алла Даліт
Post Views: 121