кіт у нашийнику

Нашийник для кота: аксесуар чи необхідність?

Чи варто змушувати домашніх тварин носити нашийники? Чи потрібні нашийники кімнатним котам? Як вибрати нашийник для кота?

Сучасні нашийники – це набагато більше, ніж смужка тканини з вигравіюваною биркою. Вони можуть похвалитися підключенням до інтернету і можливостями штучного інтелекту. Але навіть якщо у вашого улюбленця звичайнісінький нашийник, він виконує головну дуже важливу функцію: ідентифікацію вашого улюбленця, якщо він колись вийде з вашого поля зору.

Попри те, що нашийники важливі для людей, коти не знають, що вони носять і чому. Чи варто змушувати домашніх тварин носити нашийники? Чи потрібні нашийники кімнатним котам? Як вибрати нашийник для кота?

Чи потрібен коту нашийник?

Люди, які знаходять тварин з нашийниками, не тільки знають, що вони комусь належать, але й впевненіше підходять до них, оскільки домашні тварини, швидше за все, дружніші та чистіші, ніж бродячі.

Людина може не звернути увагу на бродячу тварину або відвезти тварину без нашийника до притулку, а побачивши нашийник – зателефонує за номером на бирці, щоб зв’язатися з власником.

Через це навіть котам важливо носити нашийник. Якщо ваш котик виходить на вулицю і вільно гуляє на свіжому повітрі, він обов’язково має носити ідентифікаційний нашийник.

Чому кіт ігнорує свою дряпку, а дере меблі, – відповідь ветеринара

Як вибрати нашийник для кота?

Вибір нашийника для кота вимагає уваги до декількох ключових аспектів, щоб вашому улюбленцю було комфортно та безпечно. Ось кілька важливих порад:

  1. Безпека. Вибирайте нашийник з безпечною застібкою-роз’ємом, яка автоматично відстібається, якщо кіт застрягне. Це запобігає ризику задушення.
  2. Розмір та прилягання. Нашийник повинен бути достатньо вузьким, щоб кіт не міг вислизнути з нього, але і достатньо широким, щоб не завдавати дискомфорту. Як правило, між нашийником і шиєю кота повинно вільно проходити два ваші пальці. Вибирайте нашийник, який легко регулювати відповідно до росту кота.
  3. Матеріал. Надавайте перевагу нашийникам, зробленим з таких матеріалів, як нейлон, шкіра бавовна тощо. Вибирайте матеріал, який буде м’яким та комфортним для вашого кота.
  4. Легкість та міцність. Матеріал повинен бути легким, але водночас міцним і довговічним.
  5. Функціональність. На нашийнику може бути кріплення для ідентифікаційної бирки з інформацією про власника та кота.
  6. Світловідбивальні елементи. Для котів, які гуляють на вулиці, рекомендується вибирати нашийник зі сітловідбивальними елементами для кращої видимості в темний час доби.
  7. Додаткові функції нашийника. Деякі нашийники містять речовини, що захищають кота від бліх та кліщів. Також можуть бути нашийники, оснащені GPS-трекерами. Такі згодяться тим котам, які часто гуляють на вулиці.

Що робити, якщо коту не подобається носити нашийник?

Деяким котам може бути важко звикнути до носіння нашийника. Якщо ваш кіт не звик до нашийника, спочатку одягайте на нього нашийник на короткі проміжки часу, поступово збільшуючи тривалість.

Важливо дуже уважно обирати цей аксесуар, підбираючи правильний розмір і матеріал. Уникайте ланцюжків, металевих або зубчастих нашийників. Надавайте перевагу м’якому, легкому текстилю з підкладкою. Вдома нашийник можна знімати, але обов’язково одягайте його перед прогулянкою.

Якщо нашийник вашого вихованця намокнув, він може подразнювати шкіру, викликати бактеріальні інфекції. Тому мокрий нашийник потрібно обов’язково зняти, висушити його та знову одягнути.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook