Вербна неділя

Як у Вербну неділю молитися за дітей і лікуватися свяченою вербою

Мамина молитва, яку читають у Вербну неділю, має особливу силу. А ще цього дня заведено їсти свячену вербу.

Вербна неділя — велике християнське свято, яке належить до числа дванадесятих і припадає на неділю, яка передує Великодню. Її ще називають Квітною, Шутковою, Баськовою, Пальмовою неділею. У 2024 році вербна неділя припадає на 28 квітня. Щоб захистити від негараздів своїх рідних, у Вербну неділю читають особливу молитву.

Від звичаю вживати в це свято ваїй (гілки фінікової пальми) воно називається Неділею «ваїй». Ваїй у нас замінюють вербами, бо верба раніше за інші дерева дає бруньки. До того ж це дерево згадується в Святому Письмі.

Сила свяченої верби

Вербі здавна приписували магічні властивості — захист від злих духів і всіляких бід; нею лікували головний біль, пропасницю, ревматизм, шлункові захворювання тощо.

Свячена верба користується великою пошаною серед нашого народу. «Гріх ногами топтати свячену вербу», а тому навіть найдрібніше гілля, якщо воно залишилося після освячення, палили на вогні, щоб, боронь Боже, під ноги не потрапило.

Свяченій вербі приписується магічна сила. Як вперше навесні виганяють худобу на пасовисько, то обов’язково свяченою вербою — «щоб нечисть не чіплялася до тварин». Більше того, викидають гілля свяченої верби надвір під час граду — «щоб град зупинився».

Верба має велике значення в народній медицині. Коли хворіють люди або тварини, то знахарі варять свячену вербу разом з цілющими травами і напувають тим варивом хвору людину чи тварину.

Виваром свяченої верби мочать голову і цим лікуються від болю голови. Лікуються свяченою вербою і від пропасниці та ревматизму, збивають нею гарячку.

Товчене листя з верби кладуть на рани, а горілку, настояну на її листі, п’ють проти шлункових захворювань.

Молитва у Вербну неділю

 

У Вербну неділю батьки читають особливу молитву, аби захистити дітей від лиха:

“Всемогутній Боже! Вручаю своїх дітей Твоїй могутній опіці й охороні! Охорони їх, Господи, від усього, що може робити шкоду їх здоров’ю, або наразити їх на небезпеку смерті. Але передовсім молю Тебе, найліпший Отче, охорони їх від нeбeзпек, що загрожують їх душі.

Відвертай, Боже, своєю всемогутньою рукою від моїх дітей усе те, що може мати лихий вплив на їх невинне серце, або статися для них нагодою до злого. Охорони, Боже, моїх діточок від гріха! Пошли, молю Тебе, своїх святих Ангелів, щоб стерегли їх на дорозі життя.

Всемогутній Боже й Отче, переведи щасливо моїх дітей через усі земні нeбeзпеки та бурі й дай, щоб вони дійшли щасливо до пристані спасіння. Амінь.”

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook