Різновиди та основні характеристики кухонних плит для побуту

Любите кулінарні експерименти і вирішили купити на кухню нову плиту? Пропонуємо з'ясувати, на що звертати увагу під час придбання.

Плита — один із найважливіших елементів на кожній кухні. Для більшості родин важливо, щоб вона не просто доповнювала інтер’єр, а давала змогу готувати смачні й корисні страви. Любите кулінарні експерименти і вирішили купити на кухню нову плиту, оснащену різними функціями? Пропонуємо розібратися, на що звертати увагу під час придбання.

Основні різновиди техніки для приготування страв

У магазинах побутової техніки можна знайти три варіанти кухонних плит:

  1. Газові. Страви на відкритому вогні готуються швидко, рівномірно. У них зберігається більше корисних речовин. Такі плити — ідеальний варіант для будинків, де є можливість підключення до газопроводу. Але важливо, щоби під’єднання проводили професіонали. Адже якщо щось зробити неправильно, навіть незначний витік газу може стати причиною незворотних наслідків.
  2. Електричні. Пожежонебезпечність електричних плит менша, ніж газових. Але й вартість їхня вища. У продажу представлено різні варіанти. Так, ви можете купити плити для кухні у Харкові з емальованими поверхнями, з нержавійки, склокераміки. Важливо, щоби поруч із місцем установлення була розташована розетка.
  3. Комбіновані. Така техніка поєднує плюси обох видів. До цієї групи входять моделі, оснащені газовими й електричними конфорками, а також такі, що мають газову панель і електричну духову шафу.

Особливості нагрівальних елементів

Кількість конфорок у плиті може варіюватися від 2 до 8. Найпопулярнішими є моделі з чотирма нагрівальними елементами.

  1. Чавунні. Прості у виконанні й дешеві електричні конфорки. До їхніх мінусів відносять складне очищення, повільне нагрівання й нетривалий період служби.
  2. Hi-Light. Склокерамічна робоча поверхня з нагрівачем у вигляді металевої стрічки. Нагрівання й охолодження відбувається швидше, якщо порівняти з чавунними аналогами.
  3. Галогенові. Завдяки галогеновій лампі й електричній спіралі нагріваються дуже швидко. Але так само швидко охолоджуються. Коштують дорого та доволі швидко виходять із ладу через нетривалий період служби ламп.
  4. Індукційні. Безпосередньо плита з такими конфорками не нагрівається, що виключає ймовірність опіків. Нагрівається лише посуд завдяки дії електромагнітного поля. Готувати страви на них значно швидше, ніж на інших типах конфорок. Єдина умова — потребують використання спеціального посуду.

Функціональність техніки

Крім того, що на поверхні можна готувати різні страви, вибравши потрібний режим, кухонні плити можуть бути оснащені такими функціями:

  1. Захист від переливання. Якщо на варильну панель пролилася рідина, припиняється робота всіх конфорок.
  2. Таймер. Робота техніки припиняється у встановлений час. Звуковий сигнал сповіщає про завершення роботи.
  3. Система електрозапалювання. Дає змогу підпалювати газові конфорки без використання сірників.
  4. Система газ-контроль. Спеціальні датчики контролюють полум’я, швидко припиняють подачу газу в разі його згасання.

Якщо в родині є малеча, не зайвою буде функція «Захист від дітей». Купуючи пристрій, зверніть також увагу в магазині Алло.юа в Харкові на наявність у комплекті необхідних аксесуарів. Окрім решітки, у духовці можуть бути глибоке й мілке дека, рожен тощо.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook