Зір, слух, нюх, смак і дотик важливі, оскільки вони допомагають нам сприймати і розуміти світ навколо нас. Але відчуття дотику особливе — це цілий комплекс відчуттів, пише Curious Mind Magazine.
Дотик — найдавніше з відчуттів. І зір, і слух виникли в ході еволюції набагато пізніше. Встановлено, що людський ембріон вже в материнській утробі здатний відчувати навколишній світ.
Фізичний дотик є важливим компонентом справжньої близькості. Це допомагає нам передавати наші почуття і спілкуватися з іншими. Це дає нам відчуття приналежності і відчуття безпеки. І, безсумнівно, це позитивно впливає на нашу психіку.
Щодня перечитуйте ці слова – і ваше життя зміниться!
Ось чому важливо відчувати дотики кожен день
- Фізичний дотик допомагає спілкуватися з людьми. Ми всі відчували метеликів в животі при дотику до нашого партнера або відчуття занепокоєння при дотику незнайомця. Причина цього в тому, що дотик має здатність передавати вібрації тіла. Він здатний викликати як позитивні, так і негативні емоції, такі як щастя, хвилювання, задоволення, занепокоєння, розгубленість і навіть страх.
- Фізичний дотик є потужним способом передавати та отримувати позитивну енергію. Дотик може передавати те, що ви відчуваєте, іншим людям. Наприклад, коли ваш дотик передає щастя або прихильність, ви посилаєте людині, якої торкаєтеся, позитивну енергію. Обійми можуть дати відчуття захищеності, спокою та ніжності.
- Фізичний дотик — ефективний спосіб отримати те, що вам потрібно. Ви коли-небудь помічали, що дотик до людини (до плеча або руки) під час розмови змушує її приділяти більше уваги вашим словам або навіть погоджуватися з тим, що ви говорите? Це може переконати інших зробити те, що вам потрібно, вчинити по-вашому.
- Дотик має лікувальний ефект. Коли ви почуваєтеся засмученим, стомленим, скривдженим або переляканим, вам потрібні обійми людей, яких ви любите і які багато значать для вас, чи не так? Важко в це повірити, але дотик здатний залікувати ваші рани. Психологи і психотерапевти використовують дотики, щоб допомогти людям із суїцидальною кризою, парам у час сексуальної терапії або людям, які пережили емоційне або фізичне насильство.
- Дотик дає відчуття близькості. Це дуже ефективний спосіб зробити стосунки глибшими. Це потужний спосіб показати вашому партнерові свої почуття. Ви також можете відчути, наскільки викохані, коли близька людина ніжно торкається вас рукою, обіймає.
Скільки обіймів потрібно на день?
Відома американська сімейна психологиня Вірджинія Сатір стверджувала що, для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 разів — для підтримки, і 12 — для особистого росту та розвитку.
Зауважте: обійми мають тривати мінімум 20 секунд. Так людина компенсує недолік уваги або підтримки і наповнюється позитивними емоціями.
Під час обіймів в організмі виробляється так званий гормон любові окситоцин, і ми відчуваємо щастя. Разом із цим гормоном виробляються інші речовини, зокрема, нейромедіатори, що дає відчуття ейфорії.
Тож просто зараз обійміть ту чи того, чи тих, хто поруч із вами. Близьких. Рідних. Незнайомих людей на вулиці. Колегу по роботі. Тваринку. Себе врешті-решт. Щоб вижити, бути щасливими та рости.