Усі батьки бажають своїм дітям тільки хорошого. Однак деякі помилки батьків можуть і нашкодити.
Не припускайтеся цих помилок, які можуть нашкодити дітям
- Заборони. Коли ви постійно хочете контролювати своїх дітей і забороняєте проявляти себе, у них формується установка «Заборона на бажання». У дорослому віці такі люди бояться проявляти себе, їм важко досягти успіху і рухатися кар’єрними сходами, вони живуть з установкою «У тебе нічого не вийде».
- Крики та тілесні покарання. Така поведінка батьків пояснюється своєю слабкістю. Я фізично сильніший і ти робитимеш те, що я сказав. До чого може призвести фізичне насильство:
- переляки;
- втрата довіри;
- озлобленість;
- копіювання поведінки;
- дитина теж захоче домагатися бажаного силою.
Як перестати кричати на дітей і чому ми це робимо
- Хочеш змінити поведінку дитини, спостерігай за собою. Часто батьки скаржаться на залежність дітей від телефону, від комп’ютерних ігор, на те, що діти не читають книги та погано навчаються. І забувають, що діти – це наше віддзеркалення. Якщо ви самі постійно сидите в телефоні, не читаєте книги, знецінюєте школу та вчителів, то що чекати від дітей.
- Культ дитини. Не забувайте, коли в тваринному світі народжується дитинча, воно не стає ватажком зграї. А ось у людському світі все часто буває навпаки. З народженням дитини, їй відводять головну роль, і всі члени сім’ї живуть за її законами. Така поведінка батьків може призвести до розладу в подружньому житті, до знецінення себе і згодом навіть втрати сенсу життя. Адже дитина виросте і піде з сім’ї, а мамі буде дуже важко змиритися з цим, адже для неї дитина була сенсом життя. Що стосується дітей, то у них можуть з’являтися такі установки як «Почуття боргу» і можуть бути проблеми із сепарацією.
- Ігнорування. Якщо в якості покарання ви вибираєте ігнорування або гру в мовчанку – ви наносите сильну травму дитині. Оскільки дитина розуміє це як непотрібність.
Авторка – психологиня Віта Долга
Post Views: 30