Покращити стосунки, заспокоїти дитину, здійснити бажання. Коли і які свічки запалювати

Кажуть, що полум'я воскової свічки має особливу енергетику і здатне допомогти у різних ситуаціях. Сам же віск має потужні лікувальні властивості. Як правильно використовувати силу воскової свічки, розповідає бджоляр.

Воскові свічки колись були у кожному домі. Їх запалювали, щоб освятити хату, підкурити дитину від ляку. Їх тримає молоде подружжя під час вінчання як символ чистоти і вірності, ставлять у церкві за здоров’я близьких і рідних. Чи не в кожному домі є громнична і страсна свічки. У чому сила воскової свічки і як її виготовити власноруч, розповідає бджолярка Мрія ШОТІК.

– Чому люди по-особливому ставляться до воскових свічок?

— За легендою, Бог послав на землю бджіл для допомоги людині як дарунок, тому і бджолині продукти, зокрема віск, вважаються даром Божим. Вогонь воскової свічки має особливі властивості. Це підтвердили учені-біофізики.

Вони проаналізували спектр випромінювання різних видів вогню і дійшли висновку, що найкраще впливає на людину вогонь, який утворюється при горінні соснових і ялинових гілок та воскової свічки. Тому бажано вдома розпалювати камін, а якщо нема – запалювати воскову свічку.

Її живий вогонь наповнить оселю теплим ароматом меду, зігріє, додасть сил, принесе гармонію та спокій. Запаліть на 10–15 хв в оселі воскову свічку — і приміщення наповниться благодаттю й гармонією.

Подивіться на полум’я: якщо вогонь рівний, спокійний — у домі все гаразд, якщо плаче за чимось душа — плаче і свічка. Добре запалювати воскову свічку після візиту заздрісної людини.

Якщо проблеми у сім’ї, між чоловіком і дружиною, можна скласти докупи дві свічки і запалювати їх. Разом зі свічкою згорає негатив, а віск, який плавиться, єднає як свічки, так і чоловіка з дружиною.

Якщо дівчина хоче вийти заміж, треба зв’язувати докупи і запалювати три свічки. Три свічки — символ єднання, вони мають особливу силу.

– Кажуть, що вогонь свічки здатний допомагати при різних захворюваннях…

– Доведено, що вогонь воскової свічки підсилює, відновлює, гармонізує біополе людини.

Віск — унікальний природний матеріал. Він, як і вода, легко вбирає й записує інформацію. Ця його властивість дозволяє створювати свічки із цілеспрямованою дією. Тому важливо на родинні свята запалювати воскові свічки, щоб усі побажання акумулювалися і здійснювалися у наступному році.

Натомість дуже часто дітям в іменинний торт ставлять кольорові парафінові свічки. Дитина нахиляється на ними, вдихає випари. Це шкідливо для здоров’я. Краще зробити такі свічечки власноруч із воску.

Якось до нас звернувся чоловік. Колись він купував свічку, а це прийшов по другу. Виявляється, у нього маленька дитина. І коли вона починає плакати, кричати, єдине, що її заспокоює, – запалена воскова свічка.

Часом, якщо хворіє дитина, виготовляють свічку’в зріст, її ставлять у церкві, замовляють службу, а під час богослужіння запалюють.


Віск містить більше 300 сполук і мінеральних речовин. Його застосовують при запаленні гайморових пазух, астмі, алергічному нежитю. Бджолиний віск ефективний як протизапальний засіб при лікуванні ревматичних і м’язових болів. Жування воску з медом рекомендоване при гаймориті й ангіні. Потрапивши до шлунку у невеликих кількостях, віск не перетравлюється, а діє як очисник, абсорбент, притягує до себе і виводить з організму шкідливі шлакові речовини.


– Як зробити власноруч воскову свічку?

– Це нескладно. Воскові пластинки або віск можна купити у магазинах для пасічників або у самих бджолярів. Спеціального гніту для воскових свічок в Україні не виготовляють. Інколи використовують нитки-муліне. Ми, приміром, купуємо гніт у Польщі.

Воскові свічки можна зробити трьома способами. Наприклад, розігріти віск, як тісто, розкотити, покласти гніт і щільно скрутити. Такі свічки називаються кручені, або сукані.

Їх можна зробити лікувальними, натерши воскову пластину прополісом. Вдихаючи пари запаленої свічки, людина робитиме восково-прополісну інгаляцію. Вона помічна при кашлі, при застуді. Це добрий бактерицидний засіб.

Є литі свічки. Їх виготовляють, заливаючи віск у форму, розмістивши всередині гніт. Колись із цією метою використовували пустотілі рослини чи дерева, як-то стебла соняшника чи кукурудзи.

Третій вид — свічки мокані. У великій посудині розтоплюють віск і занурюють у нього гніт: вмочують, виймають, охолоджують, вмочують… Так повторюють разів 30–40.

Воскова свічка не коптить, а віск не згоряє – він плавиться. Тому воскову свічку треба ставити на підсвічник, щоб не замастити скатертину. Віск, який виплавляється при згоранні свічки, не треба викидати. До нього можна додати олію (1:1), поставити на водяну баню – і вийде чудовий крем для рук. Олію треба додавати нерафіновану, наприклад оливкову, кукурудзяну (дуже добре для сухої шкіри).

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook