Одним з головних симптомів трахеїту у дітей є частий сухий кашель. Мокротиння при цьому не виділяється або його зовсім мало. Спершу дере у горлі, потім дитина часто прокашлюється, а згодом сухий кашель стає надокучливими, дитина кашляє раз за разом. Кашель може навіть викликати біль у грудях! Якщо у вашої дитини схожі симптоми і ви підозрюєте трахеїт, неодмінно зверніться до лікаря. Адже це захворювання часто провокується певними факторами і поєднується з іншими хворобами.
Що таке трахеїт і які його симптоми?
Трахеїт – запальне захворювання внутрішньої оболонки трахеї, найчастіше інфекційного характеру. Найбільш часта причина – гострі респіраторні вірусні інфекції, грип, рідше стрептокок, стафілокок.
Захворювання рідко існує в ізольованому вигляді, найчастіше поєднується з ринітом, фарингітом, ларингітом, бронхітом.
Головним симтомом трахеїту є частий сухий кашель без мокротиння (або незначна кількість), закашлювання. У кашлю глухий, сиплий звук. Перед нападами кашлю зазвичай іде серія покашлювання з першінням в горлі. Кашель болючий, відмічається біль за грудиною, в горлі, під час сміху, розмови, плачу. Також можливо присутність симптомів інтоксикації (підвищена температура тіла, головний біль, слабкість).
Як передається і що провокує трахеїт у дитини?
Трахеїт передається повітряно – крапельним шляхом. Але також є ряд факторів, які можуть додатково провокувати розвиток трахеїту у дитини:
- сухе повітря у приміщенні
- вдихання повітря з пилом, подразнюючих парів та газів
- алергія
- пасивне паління
- патологія серцево-судиної системи
- переохолодження
Як лікувати трахеїт?
Лікування гострого трахеїту спрямовано передовсім на ліквідування факторів ризику, а саме створення комфортних умов:
- провітрювання приміщення, де знаходиться дитина,
- зволоження повітря,
- виключення подразливих факторів (пил, куріння, алергія),
- рекомендоване тепле пиття в достатній кількості,
- ефективне застосування меду у дітей старше одного року.
Які ліки застосовують при трахеїті у дітей?
- Етіотропне лікування (застосування препаратів, які діють на причину хвороби) рекомендоване тільки при встановленому грипі А та В в перші 24-48 години захворювання.
- Для дітей старше шести років рекомендоване використання льодяників та пастилок для усунення кашлю, зв’язаного з першінням в горлі через запалення слизової оболонки глотки або ії пересиханням під час дихання ротом.
- Допустиме використання у дітей старше чотирьох років протикашльових препаратів (які не містять кодеїн).
- Симптоматичне лікування включає за потреби жарознижувальні препарати (на основі ібупрофену та парацетамолу), фізіологічний розчин хлориду натрію для проведення туалету носа.