Які трави допоможуть від застуди і депресії

Як правильно вживати лікарські рослини, як за допомогою трав боротися з різними хворобами, радить фітотерапевт.

Фітотерапевт Ольга ПАСІЧНИК радить навіть добре знайомі лікарські рослини вживати з великою обережністю, підбирати їх індивідуально. Наприклад, липовий чай може нашкодити, а шипшина – не дати користі. 

ЛИПОВИЙ ЧАЙ МОЖЕ НАШКОДИТИ

«У холодну пору року люди п’ють багато липового цвіту, але не всі знають, що він забирає силу, – застерігає жінка. – Тому його треба пити тільки тоді, коли це дійсно потрібно, під час застуди і кашлю, не більше 10–15 днів». Фітотерапевт радить, як боротися народними засобами з іншими недугами.

У СЕЗОН ЗАСТУД

Для профілактики застудних захворювань можна приготувати такий збір: цвіт бузини, первоцвіт (листя), мати-й-мачуха (квіти, листя), пирій, гадючник, шипшина. Шипшину Ольга Степанівна радить заготовлювати після перших морозів, краще – без зернят, тільки оболонку (розрізати і видаляти їх перед сушінням), а перед використанням молоти, але не на порох, щоб залишалися шматочки.

ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ

«Зараз часто говорять про депресію. Але, на мою думку, депресія просто нині в моді. Якщо ж є такі проблеми, жінкам треба пити материнку. Чоловікам не варто, а якщо й пити, то не більше 10 днів, бо жінки їх з дому виженуть, – сміється пані Ольга. – Треба 2 ст. ложки материнки залити 0,5 л води, на маленькому вогні довести до кипіння, вимкнути, настояти 20 хв. Пити по 30 г три рази на день. Решту настою поставити у холодильник, пити теплим. Окремо можна запарити шипшину: змолоти, залити водою, довести до кипіння, 10 хв томити на малому вогні. Напій має вийти кислуватим. Якщо він не кислуватий, то або дали замало шипшини, або неправильно запарили».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook