У кожного з нас бувають в житті моменти, коли застуда чи біль раптово звалюють з ніг та змушують бігти до найближчої аптеки. А що робити, коли аптека зачинена, або ж біль раптово виник серед ночі чи не дає піднятися з ліжка? Або ви не вдома? Треба, щоб необхідні ліки були під рукою. У такому разі варто подбати про те, аби у вашій аптечці були медикаменти на усі випадки життя.
Які ж саме ліки мають там бути, як і де правильно зберігати аптечку, розповідає лікарка-анестезіолог Наталія Ліщук: “Цей список препаратів обов’язково має бути в кожній родині. Він може доповнюватися іншими препаратами, зважаючи на індивідуальні захворювання або особливості здоров’я членів сім’ї.
Купувати варто лише ті ліки, на яких у членів родини немає алергії. Також рекомендовано раз на декілька місяців перевіряти термін придатності ліків та за необхідності їх замінити.
- У кожній аптечці повинні бути жарознижувальні препарати. Приймати їх тоді, коли в людини є лихоманка, озноб, температура сягає понад 38 ОС. Зазвичай, основна діюча речовина таких препаратів – ібупрофен, парацетамол. При цьому варто зважати на вік членів родини. Якщо є діти, треба мати не лише таблетки, а свічі або сироп.
- Знеболювальні може замінити той же жарознижувальний препарат, коли у вас, наприклад, мігрень. Але можна використати комбіновані препарати, на кшталт цитрамону та інших.
- Спазмолітичні препарати, наприклад, Но-шпа (замінник – дротаверин).
- Сорбенти та шлункові препарати, які допомагають у випадку розладу шлунково-кишкового тракту (активоване вугілля, Смекта, Лоперамід тощо).
- Антигістамінні – проти алергії (Лоратадин, Едем, діазолін тощо).
- Серцеві та заспокійливі препарати (елементарні Корвалол, Валідол).
- Варто подбати про наявність в аптечці індивідуальних лікарських засобів для членів сім’ї, що мають хронічні захворювання. Наприклад, якщо є гіпертоніки, треба мати препарати, які нормалізують тиск тощо.
- Якщо в домі є діти, то рекомендується тримати вушні краплі (їх краще після застосування не тримати більше 14 днів, а упаковку замінити на нову), назальний спрей та засоби для зняття болю в горлі (септефрил, фарингосепт чи будь-які інші льодяники).
- Лікарські засоби для зовнішнього застосування також варто тримати під рукою. Це, зокрема, засіб від опіків (Пантенол, Спасатель), антисептики (йод, спирт, перекис водню), нашатирний спирт, перев’язувальний матеріал. лейкопластир, вата, бинт.
- Обов’язково мають бути термометр, тонометр (для вимірювання тиску).
Де і як зберігати домашню аптечку
Необхідно пам’ятати, що варто ліки зберігати в темному, прохолодному місці, якомога далі від маленьких дітей і тварин, у водонепроникному, пластиковому контейнері, який нескладно відкрити, і який може вмістити всі предмети домашньої аптечки. Усі члени родини повинні знати, де знайти аптечку, її склад, і як використовувати той чи інший препарат-засіб.
На кожному медикаменті має бути чітко видно його назву, термін придатності, дозування та в ідеалі зберігатися інструкції щодо застосування.
Ліки, у яких закінчився термін придатності, або які неправильно зберігали, можуть не лише не подіяти, а й нашкодити здоров’ю.
Post Views: 30