Під завалами будинку: що робити, щоб вижити і протриматися якомога довше

Нехай цього з вами ніколи не трапиться! Але ви маєте знати, як діяти, якщо опинилися під завалами будинку, щоб протриматися якомога довше і вижити!

Нехай ця інформація не стане вам у пригоді ніколи в житті! Але ви маєте знати, як правильно діяти у разі, якщо опинилися під завалами будинку. Дотримання цих рекомендацій може зберегти життя і збільшити шанси на порятунок.

Якщо ви опинилися під завалами, не кричіть безперервно – змарнуєте сили і кисень. Гарна ідея – завжди носити у кишені свисток або ж носити його як підвіску на ланцюжку чи браслеті.

Якщо ви в темряві, не намагайтеся підсвічувати собі запальничкою: якщо десь був витік газу – спровокуєте вибух. Спокійно чекайте на рятувальників. І пам’ятайте, вижити можна.

Що робити, якщо опинилися під завалами будинку

  1. Заспокойтеся: ви живі, а це головне. Зосередьтеся на диханні, дихайте повільно, навіть якщо у легенях пил. Бережіть сили.
  2. Кличте на допомогу. Намагайтесь сповістити про себе будь-якими можливими способами: кричіть чи голосно грюкайте.
  3. Якщо з вами телефон, і ви можете взяти його в руки, одразу викликайте рятувальників. Номер 101!
  4. Не робіть різких рухів. Озирніться, щоб з’ясувати чи є небезпека подальших обвалів і вибухів, чи не висить з руїн розбите скло. Не чіпайте великих конструкцій навколо. Можна зачепити один уламок, а обрушиться багато.
  5. Спробуйте без різких рухів звільнити руки та ноги. Якщо вас завалило невеликими предметами, обережно спробуйте їх відсунути. Але не чіпайте конструкції, на яких тримається завал.
  6. Якщо ви травмовані і у вас кровотеча, її треба якнайшвидше зупинити. Можна скористатися ременем або шматком тканини, відірваної з одягу. Як зупинити кровотечу читайте тут.
  7. Якщо вам затиснуло уламком руку чи ногу, не намагайтеся її дістати самотужки. Чекайте на рятувальників.
  8. Якщо ви цілі і можете безпечно рухатися, подивіться, чи комусь поряд не потрібна ваша допомога.
  9. Чуєте, що приїхали рятувальники і вже працюють інструментами. Кричіть, стукайте, що є сил. Але не тоді, коли чуєте шум, а коли тихо. Інакше вас не почують.

Важливо: якщо ви самі почули людину, яка опинилася під завалами – ні в якому разі не лізьте до неї на допомогу і не намагайтеся розібрати завал. Такий “героїзм” може коштувати життя вам і постраждалій людині. Замість цього зателефонуйте на номер 112 і повідомте, де стався завал і скільки людей ви чуєте.

Якщо ви зараз читаєте це і ви у безпеці, знайдіть і покладіть у кишеню свисток, бодай іграшковий, під завалами він може врятувати вам життя!

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook