Як підвищити самооцінку і впевненість в собі

Якщо вам не вдається досягти успіхів на роботі, не складається особисте життя і здається, що все йде не за планом — не варто опускати руки. Потрібно підвищити самооцінку.

Причини низької самооцінки

Про засоби підвищення самооцінки можна прочитати в книгах, почути на тренінгах і по телевізору. Але перш ніж скористатися слушними порадами, потрібно розібратися у причинах невпевненості у собі.

  • Мама сварить доньку. Низька самооцінка формується з раннього дитинства. Через те, що дитина не може правильно оцінити себе в якійсь дії, їй важливий погляд з боку близьких людей (батьків, братів, сестер, бабусь).
  • Брак часу. Батьки зайняті своїми справами: робота, домашні клопоти, прибирання та інша повсякденна метушня. З дитиною нема кому говорити, її душевні потреби ігнорують. Думка неповнолітнього не враховується. Наприклад, без його волі відвозять до бабусі з дідусем на все літо.
  • Відсутність емоційності. Дитина не відчуває звичайного тепла. Її не обіймають, не хвалять, не діляться з нею почуттями та емоціями.
  • Порівняння. Дитину порівнюють з іншими дітьми.
  • Ідеал, якого важко досягти. Як правило, у приклад ставлять когось із дорослих. У мами 4 освіти, а дідусь відомий вчений. Ти теж не маєш підвести.
  • Наявність фізичних недоліків чи хвороба. Якщо дитина не схожа на однолітків, то ще в школі починаються глузування. Є такі сім’ї, які теж сміються з недоліків малюків.
  • Скандали, розлучення батьків та алкоголізм у сім’ї також є причинами формування низької самооцінки. Якщо батьки часто сваряться, хтось із них п’є, вони розлучаються, діти думають, що причина у них.

Одна з вищезгаданих причин низької самооцінки є майже у кожної людини. Впоратися з низькою самооцінкою можна. Щоб методи були ефективними, проблему потрібно зрозуміти та усвідомити причини її виникнення. Почати варто з прощення всіх, хто вас будь-коли образив. Вони забули про це давно, а в людини може сформуватися почуття гніву, агресії та помсти, що руйнує зсередини.

Мамині поцілунки, або Як вижити, якщо в дитинстві недолюбили

Ефективні методи підвищення самооцінки

Найдієвіший метод підвищення самооцінки — знайти підхід до себе. Психологи також рекомендують здійснювати комплексне опрацювання страхів, які є у людині. Такою вправою можна займатися самостійно або залучити психолога. Ось декілька ефективних способів підвищення самооцінки:

  1. Записувати виконані справи щодня. Пишіть все, що хвилює зараз: справи, думки, плани на майбутнє. Завдяки невеликому написаному тексту людина може правильно оцінити себе в конкретний момент часу, проаналізувати досягнення, успіхи, помилки і невдачі.
  2. Перестаньте звинувачувати себе. Тим самим людина створює ілюзію та купол невдач, у якому перебуває через думки. Якщо хочете опрацювати особисті психологічні проблеми, намагайтеся ставитись до цього нейтрально, без зайвих емоцій. Тільки в такому разі зможете правильно оцінити себе та підняти самооцінку.
  3. Контролюйте психологічний та емоційний стан. Думайте про кожен крок наперед. Вчіться ділитися емоціями і виявляйте інтерес у справах. Тоді справи будуть усвідомленими і реальними, а проблеми легко розв’язувані.
  4. Думайте про комфорт. Йдеться про здоровий егоїзм. Більшість людей з низькою самооцінкою стверджують, що у їхніх проблемах винні оточуючі люди. Насправді, це не так. У наслідках проблеми винна сама людина. Вона тривалий час намагається всім догодити і сподобатися, але в результаті це ні до чого не приводить і вона засмучується. Якщо хочете, щоб вас поважали, втілюйте в реальність свої потреби, бажання та інтереси, не чекаючи реакції від оточуючих.
  5. Живіть сьогодні і думайте, що відбувається з вами в конкретний інтервал часу. Таким чином людина зможе зберегти баланс між минулим, сьогоденням та майбутнім.
  6. Думайте позитивно, концентруйтеся на кінцевому результаті задуманого, і тоді все вийде, а самооцінка підвищиться.
  7. Зміни та нові ідеї. Змінюйте себе і відчувайте, як змінюється думка про вас довкола. Найефективніші інструменти для підняття власної самооцінки – відкритість та чесність.
  8. Впевненість у собі – це не лише власна гідність, а й прийняття своїх недоліків такими, якими вони є.
  9. Усе контролювати неможливо. Людина не повинна намагатися зробити все самостійно. Вона повинна прислухатися до внутрішнього голосу і ставиться до себе з розумінням.

“Я – невдаха”. Ось чому у нас занижена самооцінка…

Щоденні поради для підвищення самооцінки

Якщо людина хоче підвищити самооцінку, то насамперед вона має звернути увагу на те, чим займається щодня. По-друге, вона має реалізовувати задумані ідеї та ставити перед собою реальні завдання. Існує кілька простих щоденних порад, які допоможуть підвищити самооцінку:

  • Завжди виглядайте охайно. Займіться зовнішністю, спортом, змініть імідж. Дівчатам можна поекспериментувати із новими тінями, помадою.
  • Щодня читайте біографію великих та успішних людей. Читання мотивуючої літератури дає поштовх розвитку.
  • Ставте перед собою маленькі цілі. Якщо ціль велика і значуща, страх невдачі може серйозно демотивувати. Виконати мету частинами набагато простіше, у тому числі і на психологічному рівні.
  • Робіть добрі справи. Наприклад, якщо зробите щось хороше для іншої людини, будете наповнені внутрішньою силою. Також в очах інших людей здаватиметеся сильною особистістю, що призведе до автоматичного підвищення самооцінки.
  • Не спілкуйтеся з людьми, які в житті бачать лише негативні моменти. Почніть спілкуватися із позитивно налаштованими особистостями. Людина мимоволі піддається впливу оточення і краще, якщо це будуть позитивно настроєні і впевнені в собі люди.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook