Цей десерт також називають fairy cake, тобто тортик для феї – маленьке диво кондитерського мистецтва. Капкейки почали випікати 300 років тому в Америці.
Сьогодні вони на піку кулінарної моди. В англомовних країнах без капкейків не обходиться жодне свято. Американці так люблять капкейки, що виділили аж три дні на честь цього десерту. 18 жовтня в США вшановують шоколадний капкейк, 10 листопада – ванільний, а 15 грудня – лимонний.
Капкейки – це невеличкі тістечка-кекси на один укус, які випікають та подають у паперових формочках, прикрашають кремом, глазур’ю або мастикою. По суті кожен капкейк – це міні-тортик. Готують їх із масла, яєць, цукру й борошна з додаванням ягід, горіхів, шоколаду.
Іноді шапочку кекса зрізують, а серединку виймають для того, щоб начинити її кремом або джемом. Але основна родзинка десерту – кремова шапочка-прикраса. Ось де можна дати волю своїй фантазії!
Можна обрати будь-який крем до смаку. Головне – щоб він добре
тримав форму (білковий, масляний, заварний, зефірний), або прикрасити мастикою. Нині капкейки, складені пірамідкою у кілька ярусів, стали модною альтернативою традиційному весільному торту. Це ідеальний десерт для фуршету або офісного свята.
Із капкейків можна зробити тематичний торт: на день народження, Новий рік, випускний, корпоратив тощо. Наприклад, на свято у дитсадок або школу приготувати торт у вигляді метелика, черепахи, дерева, сонечка абощо, викладаючи на рознос кексики щільно один до одного у вигляді картини. А далі прикрасити відповідно до задуму.
Капкейки – це набагато краще, ніж торт. По-перше, такий торт не треба різати. По-друге, десерт не вимазує руки. А по-третє, кожен може отримати свій персональний тортик. По-четверте, якщо вам подобається випікати, приготування капкейків на замовлення може стати непоганим підробітком. І по-п’яте, підібравши «свій» рецепт, можна приготувати безліч варіантів капкейків.