Андролог: “Доводиться переконувати, що не маленький, а нормального розміру”

За статистикою, майже 70% консультацій в сексологів пов'язані з питаннями щодо розміру статевого члена. Половина чоловіків у віці 45+ мають проблеми з ерекцією. І це замовчують. Про найпоширеніші чоловічі проблеми і про що досі соромляться говорити чоловіки - читайте в інтерв'ю з андрологом.

Уролог-андролог Сергій Мостовий переконує: сексуальне здоров’я не менш важливе, ніж здоровий шлунок, легені або гострий зір. Так, близько 10% шлюбів в Україні розривають через сексологічні або репродуктивні проблеми в сім’ї, а 20% конфліктів в парі виникають на тлі сексологічних розладів.

– З якими проблемами звертаються до андролога?

– Андрологія займається всіма чоловічими проблемами, пов’язаними зі статевим і репродуктивними системами. Вона виникла на стику декількох дисциплін, з якими тісно переплітається: ендокринологія, кардіологія, дерматовенерологія, неврологія, психіатрія, сексопатолог, психологія та інші.

Як окрема медична спеціальність андрологія існує в деяких країнах Європи, зокрема в Італії, Франції, але там вона вважається розділом ендокринології. В Україні андрологією займаються урологи, які пройшли відповідні курси.

Центральні проблеми, якими займається андролог – це безпліддя (чоловічий фактор); чоловічий гіпогонадизм (стан, пов’язаний зі зниженням функціональної активності яєчок, виробленням тестостерону і / або порушенням сперматогенезу) різні сексологічні розлади (порушення ерекції, розлади еякуляції, статевого потягу (лібідо), розлади оргазму) андропауза.

Також урологи-андрологи займаються патологією передміхурової залози (простатит, доброякісна гіперплазія передміхурової залози), інфекціями, що передаються статевим шляхом, запальними захворюваннями яєчок, придатків, уретри, хворобою Пейроні, варикоцеле (варикозне розширення вен сім’яного канатика), фимозом, кістками придатків яєчок і сім’яного канатика, водянка оболонок яєчка, загостреними кондиломами тощо.

– З якими проблемами найчастіше звертаються чоловіки?

– Переважно це різноманітні сексологічні розлади: порушення ерекції, розлади еякуляції, порушення статевого потягу; безпліддя (зараз в цілому в світі спостерігається бум безпліддя) різні запальні захворювання, зокрема репродуктивної системи, перш за все простатит, інфекції, які передаються статевим шляхом; патологія простати (доброякісна гіперплазія простати, рак передміхурової залози).

– Про що соромляться розповідати чоловіки?

– Як правило, якщо вже переступив поріг кабінету, то будь-яка сором’язливість в сторону, але замкнутість може бути, дискомфорт – потрібно ж розповісти про своє інтимне життя. Але в процесі розмови пацієнт розкривається, адже ми працюємо і як психологи.

Запальні процеси, безпліддя – тут простіше. А от у випадку сексологічних розладів пацієнт не завжди може відкритися на першому прийомі. Тому ми використовуємо різні методики. Наприклад, комусь простіше написати, ніж промовити. Іноді запрошуємо також і другу половинку, спілкуємося з нею, тому що у неї може бути інше бачення.

Згідно з дослідженнями Українського інституту сексології та андрології, жіночі сексуальні дисфункції формуються через 2-3 роки у 78,5% жінок, чоловіки яких страждають порушеннями ерекції або еякуляції.

– Які можете назвати причини порушень ерекції у чоловіків?

– Еректильну дисфункцію можна назвати епідемією XXI століття. В Україні еректильна дисфункція зустрічається у 53-55% чоловіків у віці 45+, за інформацією професора Ігоря Горпинченка.

Поширеність еректильної дисфункції у віці 40-70 років становить 52%, зокрема, близько 10% – повна, 25% – середня, а у більшості – легка ступінь еректильної дисфункції.

В останні роки почастішали звернення молодих чоловіків.

Причин може бути декілька: психогенні (стреси, тривожно-депресивні стани); нейрогенні (внаслідок системних захворювань, пошкоджень спинного мозку, периферичні нейропатії і т.п.); гормональні чинники; судинні (артеріальні і венозні) інші (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, дисліпідемія, куріння, надмірна вага, прийом певних ліків, звичні інтоксикації, наприклад, куріння, алкоголь, наркотики).

– А як куріння, алкоголь впливають на репродуктивну функцію і сексуальне життя в цілому?

Напряму. Вплив алкоголю, наркотиків, куріння сповільнює рухливість сперматозоїдів. Якщо людина не висипається, постійно втомлена, не має нормального режиму роботи і відпочинку, то які повинні бути сперматозоїди?

Наприклад, якщо є надмірна вага, багато підшкірної жирової клітковини, то у таких чоловіків часто спостерігається зниження рівня тестостерону. Малорухливий спосіб життя, немає нормального припливу крові до органів таза і, як наслідок, немає нормальної ерекції. Вживання алкоголю, пива, а в пиві є фітоестрогени, жіночі гормони, які безпосередньо впливають на порушення ерекції, фаст-фуд…

Нерегулярність статевого життя – теж одна з причин порушення ерекції. Щодо регулярності статевого життя, то норми немає, – це дуже поширене питання.

Нерідко приходять пари: жінка хоче щодня, а чоловік – лише раз на тиждень. У нього – слабкий тип статевої конституції, а у неї – сильний. Чи навпаки. Це генетично так склалося. І на цьому тлі виникають скандали: ти мене не хочеш, значить, ти мені зраджуєш. Тому потрібно проводити інформаційну роботу, роз’яснювати; ми про це говоримо, шукаємо компроміс.

– Як часто пацієнти запускають хворобу?

– Часто. Тому що є бар’єр – прийти. Простіше пошукати відповіді в інтернеті. Наприклад, невелике місто, тебе все знають, а ти прийшов в поліклініку під кабінет з табличкою «Сексолог». Ще такий бар’єр є. Тому нерідко пацієнти їздять в інші міста.

Це досить інтимні речі, які ти не обговориш з будь-ким. На жаль, сексологічна служба у нас недостатньо розвинена. Ми досі стикаємося з пережитками комунізму, тому що в країні сексу не було. Це призводить до скандалів, а в підсумку – до розлучень. Це гірка правда.

– А як ви ставитеся до народних рецептів? Афродизіаки, бобровий струмінь, женьшень і ін.

– Щодо афродизіаків думки вчених розділилися. Бобровий струмінь доказової бази не має, хоча його часто вживають пацієнти. Женьшень відносять до групи адаптогенів, при певних станах його можна використовувати.

А ось препарати типу витяжка з яєчок кенгуру, витяжка з рогу тибетського барана… багато пацієнтів, які через Інтернет таке замовляли, мали побічні ефекти як при прийомі силденафілу (лікарський засіб для лікування імпотенції).

– Як ставитеся до того, що такі препарати – та ж Віагра – відпускаються без рецептів?

– Це може наробити біди. Є багато протипоказань до прийому цих препаратів.

На жаль, в моїй практиці були випадки, коли молоді хлопці, у яких нормальна ерекція, вживали подібні препарати, щоб щось комусь довести, та ще й з алкоголем.

Будь-який препарат має показання і протипоказання. І призначення лікування має відбуватися після огляду.

Часто пацієнти самостійно купують якісь препарати, замовляють їх в інтернет-магазинах – і для поліпшення ерекції, і для сповільнення еякуляції. Вони не зареєстровані, тобто незрозуміло, як надходять на ринок, і як їх продають.

У будь-якому випадку самовільний прийом будь-яких ліків – це недобре. У всіх сферах так, не тільки в андрології.

– З якими ризиками стикаються чоловіки незалежно від віку?

– Психологічні проблеми. Раз не вийшло, другий не вийшло – це чоловіка б’є по живому. Чоловіки в цьому плані більш уразливі, ніж жінки.

Нерідко приходять пацієнти з так званим синдромом роздягальні (за статистикою, майже 70% консультацій в сексологів пов’язані з питаннями щодо розміру статевого члена). Їх доводиться переконувати: не маленький, а нормального розміру.

– Що розуміти під поняттям «нормального розміру»?

– Таке поняття, як геометрія статевого члена, існує. Йдеться про пропорції довжини і ширини статевого члена.

Компанії-виробники презервативів проводили відповідні дослідження. В середньому довжина ерогованого статевого члена у чоловіків становить 13-15,6 сантиметра зі стандартом відхилення плюс-мінус 1,9 сантиметра. У спокійному стані – 7-9 сантиметрів.

Середня окружність статевого члена в стані спокою становить 9,4 сантиметра, в стані ерекції – 11,39 сантиметра.

– Зараз в Україні активно розвивається трансплантологія, а можливо трансплантація статевого члена?

– Насправді, першу успішну трансплантацію статевого члена провели в Південній Африці в 2014 році.

У 2005-му китайські хірурги провели аналогічну операцію, але пізніше пацієнт попросив ампутувати орган, оскільки він і його дружина не змогли подолати психологічну проблему. У світі такий напрямок розглядають.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook