“Днями я вам написав статтю про біг як засіб зменшення кількості жиру в організмі, де на пальцях пояснив, що тупотіння копитами/кросівками по сирій землі – нікудишній засіб схуднення”, – розповідає у своєму блозі тренер, експерт зі схуднення Віктор Мандзяк. – Бачили б ви коментарі, люди бились в груди, що схуднули завдяки бігу, навіть фото показували”.
Опісля не означає внаслідок
Чому люди худнуть після бігу? Вчені знають, але простим смертним не розказують, що опісля не означає внаслідок (останні 5 слова повторити тричі). Саме тому в науці когортні дослідження не дуже ціняться, бо вони не показують причинно-наслідковий зв’язок. Давайте я це поясню на прикладі… Ігната.
Солодкі сновидіння Ігната перервав будильник, який вперто намагався його з ними розлучити останніх 30 хвилин. Ігнат кинувся в душ, а потім, поспіхом одіваючись, надів труси навиворіт. Він це зауважив аж тоді, коли на роботі ходив до вбиральні. Переодягатись не став, труси – не футболка, їх нікому не видно. Ситуація з трусами не привернула би його увагу, але того дня сталось щось незвичне…
Вертаючись 43 маршруткою додому після важкого рутинного робочого дня, він отримав… О, боги, нарешті він отримав!
Ігнат давно перебуває в пошуку спутниці життя. І справа тут не в фізіологічній потребі, а у вечорах. Кляті вечори, він так боїться вечорів. Адже вони залишають його сам на сам з роздумами. З думками про те, що з ним щось не так, всі паровані, а він один як листок на дубі пізньої осені.
Щастя завжди приходить звідки не ждеш. Сьогодні 43 маршрутка його ощасливила. Руда красуня йому дала… номер телефону. Він лежав у ліжку в своїх трусах навиворіт і згадував Катю. До чого ж гарне ім’я, Катя! Згадував її руді наче мідь пасма волосся, її чаруючу посмішку. “Труси навиворіт!” – зриваючись на прямі ноги, вигукнув він: “То всьо вони! Тепер тільки так я їх буду носити! Тільки навиворіт!”
Біг – це труси навиворіт
От ви це читаєте і усвідомлюєте всю абсурдність висновків Ігната. Опісля не означає внаслідок (ви повторювали тричі?). Те, що дівчина залишила йому номер телефону після того, як він надів труси навиворіт, не означає, що бажані цифри він отримав внаслідок неправильної експлуатації нижньої білизни. Вірогідно причиною було те, що він натрапив на людину, яка теж перебувала в пошуку половинки. Можливо, в той день він був дотепним чи одівся нарешті по-людськи. Але труси тут точно ні при чому, ви це добре знаєте.
Чому від бігу не худнуть
Я пишу «біг», а ваша уява може сміливо малювати вам велосипедну прогулянку, велотренажер, орбітрек, групові тренування типу степ-аеробіки, бо все це одного поля квіти. Всі ці квіти – нікудишні засоби схуднення. Іронія в тому, що народ саме на них і покладає надію в боротьбі із зайвим жиром. Сумно-печально мені…
Дійсно, при низькоінтенсивній фізичній праці до пульсу аеробного порогу, а це десь 130 уд/хв, активно горить жир. От за цю фізіологічну особливість організму і вхопились ентузіасти фітнесу. О горе їм, нещасним, адже не бачать за деревами лісу!
Не знають, бідолаги, що коли біло-рожеві кросівки ритмічно та почергово луплять собою об поверхню матінки Землі, просуваючи людське тіло все далі і далі, горить не той жир, який забарикадувався під шкірою, а той, що сидить в мускулах. Ці безобідні внутрішньом‘язові тригліцериди і гадки не мають, що їхні підшкірні брати так не полюбились людям. Вони б і раді поступитися своїм місцем горіння гидкому підшкірному жиру, але педантична богиня Фізіологія цього не допустить.
А знаєте, скільки жиру згорає за годинну пробіжку? Аж 3-4 десятка грамів. Ви дійсно готові цілу годину бігти наче гонча і сопіти наче мопс заради 30 грамів спаленого внутрішньом’язового жиру? П-ф-ф-ф…
І це ще не все… Добігши додому, вас на кухні урочисто з тортом Спартаком в руках зустріне його Невблаганність Апетит, який вас змусить з‘їсти рівно стільки їжі, щоб 30 грамів жиру повернулось на місце.
Кілограми наскільки засліплюють свідомість, що ми забуваємо, навіщо ми це все затіяли. І я вам нагадаю: ми худнемо, бо прагнемо бачити в люстерку естетику, а в тілі енергію і здоров‘я. Для цього нам треба забрати зайвий жир і розвинути м‘язи. Жир ми заберемо гіпокалорійною дієтою, а мускули розвинемо силовими вправами. Оце буде мудро.
Від бігу не худнуть, але він дуже корисний
Я знаю, що біг не являється причиною схуднення. Я це знаю, бо маю колосальний досвід в цих справах і досить глибокі знання. Біг – це труси навиворіт. Але тут ми говоримо ВИКЛЮЧНО про вплив бігу на схуднення! Я сам раз на тиждень бігаю. Я апріорі не можу бути проти бігу. Ось навіщо я це роблю:
- Біг знижує ЧСС і підвищує ударний об’єм крові, тобто моє серце стає сильнішим. Клас!
- Біг покращує витривалість, тобто я не буду задихатись на сходовій клітці. Клас!
- Біг покращує ліпідний профіль крові, тобто покращує здоров’я серцево-судинної системи. Клас!
- Біг підвищує тривалість життя, тобто моє серце буде не тільки сильнішим, а ще й довго колотитиме в грудях. Клас!
- Біг підвищує серотонін, дофамін, норадреналін, тобто біг піднімає мені настрій. Точно, клас!
- Біг – профілактика і ліки від депресії та тривожності, тобто жити буде весело. Клас!
- Біг підвищує самооцінку, тобто я супермен. Клас!
- Біг покращує когніцію, тобто я зможу відкидати в’їдливо-гострющі коментарі в фейсбуці. Клас!
- Біг – профілактика остеопорозу, тобто ноги зимою не поламаю. Клас!
- Біг відрегульовує відчуття ситості-голоду, тобто являєтся профілактикою зайвої ваги. Клас!
- Біг дозволяє мені більше їсти і не поправлятись, тобто гедонізму бути. Клас!
Біг – це клас!
Автор – Віктор Мандзяк
Post Views: 20