Лінивий газон із мікроконюшини: економний і невибагливий

Хочете мати газон, але менше за ним доглядати, рідше косити, поливати і заощадити на добривах? Посійте газон із мікроконюшини. У нього багато переваг!

Годі уявити присадибну ділянку без газону. Великий чи зовсім маленький, газон є кожному дворі. Найчастіше його засівають із злаків, він вимагає постійного догляду та регулярної стрижки.  Тому не всі охоче облаштовують газон. Однак злакам є чудова альтернатива – мікроконюшина.

Переваги газону з мікроконюшини

Мікроконюшина (карликова конюшина) – це сорт мініатюрної конюшини, яка підходить для засівання газону.  Її висота лише 4-6 см (до порівняння звичайна конюшина досягає заввишки 30-60 см).

На відміну від злакових культур газон із мікроконюшини має багато переваг:

  • невелика висота зеленого килиму;
  • здатність зберігати зелений колір весь рік;
  • щільне зростання;
  • конкурентоспроможність із бур’янми;
  • невимогливість до частих поливів;
  • здатність насичувати ґрунт азотом;
  • висока стійкість до витоптування;
  • стійкість до затінення;
  • здатність добре переносити низьке скошування, до 3-4 см;
  • гарне поєднання з газонними травами;
  • здатність до самовідновлення;
  • можна висівати протягом усього сезону;
  • висока стійкість до захворювань.

 

Завдяки цим особливостям газон із мікроконюшини вважається мало вибагливим. Його не потрібно постійно косити, адже він невисокий. Достатньо косити раз на місяць або два рази за сезон. Постійно підживлювати теж не потрібно – він сам є джерелом добрив. Не треба боротися з хворобами – він не хворіє. Не треба часто поливати, бо він посухостійкий і навіть у спеку залишиться зеленим.

По газону з мікроконюшини можна ходити. І навіть якщо через витоптування утворюються залисини, конюшина досить швидко знову їх заповнює. Але, крім того, вона стійка до сечі тварин, тому особливо підходить для тих, у кого є собака.

Висівати мікроконюшину можна на будь-якому ґрунті, практично в будь-якому кліматі, протягом усього сезону. Однак краще до кінця серпня, а там, де тепліше – до кінця вересня (за один-два місяці до настання зими), щоб рослини до приходу холодів встигли добре вкоренитися.

Недоліки газону з мікроконюшини

Іноді про газон із конюшини можна почути певну критику. Але до його “недоліків” можна ставитися по-різному.

  1. Квіти. Часто недоліком називають цвітіння газону з конюшини. Люди бояться, що ступаючи по квітучому газону, можна наступити на бджолу або джмеля. Але, на жаль, бджоли сьогодні стали рідкими гостями в наших садах, так само як і джмелі. І тим більше якщо газон не призначений для ігор дітей, боятися їх не має сенсу. Крім того, регулярним скошуванням квітки можна зрізати. Однак якщо їх залишати, хоча б в кінці сезону – насіння буде висипатися на газон, і вам не доведеться його оновлювати – він буде оновлюватися самостійно. До речі, в ландшафтному дизайні цвітіння мікроконюшини вважається однією з основних її переваг. Цвіте такий газон протягом усього літа.
  2. Ціна. Вважається, що газон із конюшини дорогий. Але якщо купувати насіння не в садовому центрі, а в спеціалізованому магазині, це може бути дешевше у три рази. Плюс не треба вносити добрива навесні і після регулярного скошування. Менше косити і поливати – це теж суттєва економія.
  3. Монотонність. Це міф. Насправді завдяки постійному цвітінню і листю, газон з мікроконюшини радше можна назвати ніжним, але не нудним.

З якими травами можна змішувати мікроконюшину?

Мікроконюшину не тільки можна, а й варто змішувати зі злаками, адже вона добре зносить багаторазове скошування. При цьому найкраща пропорція 50х50. Крім того, такий газон виглядає цікавіше, конюшина при цьому підживлює злаки, завдяки своїм особливостям насичувати ґрунт азотом.

Такі газони вважаються більш економними, їх підживлюють азотними добривами тільки навесні і на початку літа. Вони більш стійкі до витоптування і менш схильні до захворювань. З цієї причини їх засівають не тільки в паркових зонах з інтенсивним навантаженням, але і на футбольних полях. А ще такий газон має більш природний вигляд.

Як посіяти газон із мікроконюшини

Сіють газон із конюшини, як і звичайний. Треба розрівняти поверхню, розкидати по ній насіння, злегка розпушити граблями в ґрунт, акуратно прикотити і полити. Але подальший догляд дещо різниться.

Дуже важливо з самого початку не економити на насінні. Воно дуже дрібне. І у місцях, де проросте мало рослин конюшини, з’являться бур’яни. Тому важливо дотримуватися норми висівання, зазначеної на упаковці, а для зручності посіву насіння можна змішати з піском.

Краще сіяти поступово, заповнюючи квадрат за квадратом. Їх можна намітити, натягнувши нитку. Ще краще сіяти спершу в одному напрямку, а потім навхрест.

Якщо на вашій ділянці вже є газон і вам хочеться бачити в ньому конюшину, насіння конюшини можна підсіяти прямо у ваш газон з розрахунку 1-2 кг на сотку.

Насіння сходить на 6-7 день після висівання. Але іноді сходів доводиться чекати два тижні. Зауважте: мурахи збирають насіння конюшини і тягнуть його у свої сховища – і сходів можна так і не дочекатися. У такому разі необхідно або часто зрошувати ділянку, поки насіння не підросте, або протравити шкідників перед засіванням.

По молодих рослинах не можна ходити. Уже через два місяці після посіву газон можна використовувати на повну.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook