В ефірі наша регулярна рубрика “На чому худнуть?”, де ми вирішуємо, який з двох схожих продуктів має більше право красуватись на столі розумного homo, який вирішив надати своєму тілу більш миловидних контурів, схуднути.
Уявіть собі ситуацію. Прийшла зима… Насипало снігу. А ви в хаті. Тепло. Знадвору ви краєм вуха вловлюєте ледь чутне хрумтіння снігу під чиєюсь впевненою ходою. Звук зник… Скрипнули двері на металевих завісах, і в хату ввірвався він… коханий.
Усміхаючись під правий закручений вус, який так йому личить, розпростерши руки, він промовляє: “Кохана, ми летимо на море!”
Так, так, в суботу ви привітаєтесь з безмежною блакиттю моря та приємним на дотик, сипучим піском його. Мммммм…
А талія? Лишенько, талії ж нема!!!
Ще є час, не вішати носа! Треба дієту. Заходите на кухню, з одного кутка на вас дивиться «вівсянка», а з протилежного – картопля. Що обрати? Який з цих двох продуктів робить талію? Часу мало (субота післязавтра), розберімось!
Калорійність
Дуже важлива характеристика, яка прямо впливає на талію.
- вівсяні пластівці – 350 ккал;
- картопля – 80 ккал.
Ого! Вівсянка більш як в чотири рази калорійніша від «бульби»!
Справедливо відмітити, що вівсянка набирає воду при варінні, а картопля – ні. 1 грам вівсянки вбирає приблизно 2 грами води.
Перерахуємо:
- варена/запарена вівсянка: 116 ккал;
- варена картопля – 80 ккал.
Все одно картопля лідирує!
Ви спитаєте мене: «Чому всі, хто знається на здоровому харчуванні постійно копають картоплю, а вівсянку боготворять?». Може, вони тільки вдають, що знаються.
Глікемічний індекс
- вівсянка: 60;
- картопля «в мундирі»: 70.
Не подумайте, я не намагаюсь у ваших очах реабілітувати бульбу, і я її не продаю, але:
1. ГІ при схудненні не має ніякого значення. І всі серйозні дослідження давно вже трублять про це. Море РКД та системних оглядів нам це показують, а фітнес спить: популяризуються дієти на основі ГІ, людей позбавляють солодкого, бо там ГІ високий і цукор – біла смерть.
2. Тим не менше, правильно термічно оброблена картопля не має того високого індексу глікемічного (60-70 – мізерна різниця). Залиште ГІ діабетикам, їм він потрібен, для них і розроблявся.
Мікронутрієнтний склад
Не вдаючись в подробиці, констатую, що вівсянка набагато багатша на вітаміни та мінерали ніж картопелька, але лише на перший погляд… Згадайте, коли ми порівнювали калорійність цих продуктів, ми для об’єктивності їх зварили, пам’ятаєте?
Як ми вже довідались, вівсянка вбирає воду. Виходить, що у вареній вівсянці втричі менше мінералів та вітамінів ніж в сирій. А в картоплі? А картопля не розварюється, тому там все без змін.
На додаток вівсянка містить в собі фітинову кислоту, яка дещо перешкоджає засвоєнню мінералів. Отже, варена картопля як мінімум не менш багата на мікронутрієнти, ніж вівсянка. Отак то!
Я постійно чую: «В картоплі крохмаль». І озвучується це з такою відразою, ніби крохмаль – отрута. Можливо, я когось і здивую, але крохмаль – основна складова і вівсянки, а ще гречки, рису, хліба і т.д. Крохмаль – рослинний полісахарид, це енергія для нас, і боятись його не треба.
Висновок
Провівши аналіз, ми з вами дійшли висновку, що картопля та вівсянка – рівноцінні продукти для схуднення. На дієті, вибираючи між картоплею та вівсянкою, зосередьтесь на тому, що вам більше смакує. Адже вам має бути смачно, від цього ж успіх залежить в цій нелегкій справі, справі «гарного тіла».
Увага! Я не пишу про картоплю фрі чи картопляне пюре, вівсянку також можна облити жиром чи покрити маслом. Масло та олія – це додаткові харчові продукти, які обов‘язково треба враховувати у «вузькоталієвому» меню.
Консультує експерт зі схуднення Мандзяк Віктор
Post Views: 30