Один з головних споживачів калорій в тілі людини — скелетні м’язи. До 30 років їх обсяг зменшується, а жирова тканина починає збільшуватися в об’ємі. Ситуацію погіршує офісна робота, малорухливий спосіб життя, нестача фізичної активності.
До 30 років організм виробляє все менше гормону росту. Тому тіло більше не росте у висоту. Але енергію потрібно кудись витрачати, і вона витрачається на те, щоб «рости у ширину». В першу чергу корисні силові тренування. При належному старанні вони можуть «розігнати» обмін речовин до рівня двадцятирічного віку.
Жирова тканина — не просто пасивний «вантаж», в якому накопичується зайва енергія. Це ще й ендокринний орган, який сильно впливає на метаболізм. Жирові клітини виділяють масу біологічно активних речовин, таких як лептин, адипонектин, вісфатін, апелін, гепсидин. Вони впливають на обмін речовин в печінці, легенях, м’язах, підшлунковій залозі, в мозку.
Таким чином, замикається порочне коло: жирова тканина призводить до накопичення нової жирової тканини. І це тільки вершина айсберга. У людей з ожирінням підвищується ризик цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи, депресії і навіть раку.
Перші зморшки
Дрібні зморшки починають з’являтися — біля очей, рота і на чолі. Вони не дуже помітні. Але якщо ви перебуваєте у напруженні і відчуваєте стрес, то вони стають більш виразними.
Сповільнюється повільний метаболізм
І, як наслідок, збільшення маси тіла. Це відбувається, якщо апетит у вас як у досить молодого організму, а знижений метаболізм не встигає переробляти і спалювати всі речовини.
Зниження вироблення статевих гормонів
У жінок після 30 починає переважати тестостерон. Ні, він не збільшується. Це естроген знижується, тому тестостерон починає превалювати над ним. Це може привести до зростання темного волосся на обличчі, а також змін менструального циклу.
Зниження народжуваності
Усе взаємопов’язано — якщо статеві гормони знижуються, то і шанси на зачаття теж. Але не досить різко. Жінка може народити і в 40, і в 50. Однак за вагітністю після 30 спостерігають ретельніше. А якщо є проблеми із зачаттям — перевіряють стан організму і вироблення статевих гормонів.
Зростає ризик захворювань
Серцеві захворювання, захворювання обмінних процесів, діабет, хронічні загострення — все це привертає організм після 30 років. Тому важливо стежити за своїм здоров’ям, правильно харчуватися, займатися фізичними вправами і періодично спостерігатися у фахівців.
Втрата волосся
Спочатку волосся може ставати тоншим або просто відступає волосяна лінія. Але це не означає, що всі жінки схильні до цього. Є досить пишні шевелюри у набагато старших жінок. Приймайте вітаміни.
Прискорене дихання
Місткість легенів знижується з віком через жорсткість м’язів грудної клітки. Якщо вам доводиться частіше зупинятися і переводити подих, це ймовірний супутник вікових змін. Обов’язково час від часу перевіряйте серце.
Зміни зору
Після 30 років очі втомлюються і можуть початися перші падіння зору. Якщо досі він був у вас 100%, то тепер, можливо, вам знадобляться окуляри для читання. Вітамінними комплексами для очей так само можна підтримувати зір.
Ослаблення кісток
На той час, коли ви досягнете 35 років, ваші кістки почнуть руйнуватися швидше, ніж відновлюватися. У міру дорослішання це значно збільшує ризик остеопорозу. Тому після 40 потрібно застосовувати препарати кальцію.
Зуби
З віком люди виробляють менше слини. Це означає, що ваші зуби і ясна втрачають деякий захист проти бактерій і кислот, що призводить до зниження захисту від карієсу і захворювання ясен. Відвідуйте стоматолога не коли зуб заболить, а профілактично хоча б раз на рік.
Всі ці зміни природні. В одних жінок можуть початися в 30, в інших — значно пізніше. Проте, якщо ви будете стежити за своїм здоров’ям, вести правильний спосіб життя, відвідувати лікарів і доглядати за тілом, шкірою, волоссям, зубами — будете здоровими та виглядати набагато краще.