Остеохондроз – хвороба широко розповсюджена і настільки небезпечна, що входить у п’ятірку патологій, які призводять до втрати працездатності і навіть інвалідності. Ним не хворіють тільки немовлята. У своєму блозі фітотеапевт і мануальний терапевт Сергій Вдович розповів, як можна протистояти остеохондрозу.
“Наприкінці вісімдесятих років минулого століття діагноз остеохондроз виставлявся людям не молодшим 45 років, – розповідає спеціаліст. – На жаль, протягом багатьох років моєї практики, ця хвороба катастрофічно молодшала і найменшому пацієнту, який звертався останнім часом, було всього 8 років. Хоча є й гарні новини: практика свідчить, якщо дотримуватись рухливого способу життя з раннього віку, то остеохондроз можливо попередити або надовго відтермінувати”.
Остеохондроз має декілька причин:
- нездорове харчування;
- вживання недостатньої кількості води;
- шкідливі звички;
- недотримання режиму праці і відпочинку;
- недостатньо фізичної активності;
- порушення обмінних процесів організму.
Уникайте цих факторів і це буде гарною профілактикою розвитку остеохондрозу. А якщо у вас уже є остеохондроз, його треба лікувати комплексно. Лікування треба спрямувати на забезпечення повноцінного живлення хребетних дисків.
- Лікування плаванням. Знаходячись у басейні на людину не діє сила тяжіння але фізична активність зберігається.
- Лікувальна фізкультура. Вправи спрямовані на розробку та прокачування хребта. Навантаження помірне. Витяжка хребта.
- Масаж та мануальна терапія. Застосовую техніки, як наукової, так народної медицини, деколи і м’які техніки в період загострення.
- Мазі та натирання.
- Лікування порушення обміну речовин. Збори лікарських рослин.
- Лікування желатином. До його складу входять речовини й елементи, що відновлюють структуру хрящів (колаген, амінокислоти, мікроелементи, вітаміни, макроелементи).
“У домашніх умовах желатинова настоянка готується таким чином: ввечері в 100 мл кип’яченої води кімнатної температури додати 1 ч. ложку харчового желатину і залишити набухати до ранку, – розповідає мануальний терапевт. – У набряклий желатин вранці можна додати теплу воду з медом, сік або компот із сухофруктів. Ретельно розмішати і випити за 20-30 хв до їди. Пити слід місячними курсами. Рекомендую 2-3 курси на рік”.
Post Views: 29