Село Верховина
Це місце вважається центром гуцульської культури. Саме тут можна поспілкуватися зі справжніми гуцулами, приміряти на себе той самий колоритний капелюх з пір’ям, почути як співає трембіта і дізнатися всі таємниці карпатських чаклунів — мольфарів.
Де варто тут побувати?
- Історико-краєзнавчий музей «Гуцульщина»
- Верховинський музей музичних інструментів Романа Кумлика
- Верховинський музей народної культури «У трембітаря»
- Музей магії
- Музей вишиванки
Тут же можна випробувати гірську річку Чорний Черемош на рафті у травні-червні. Не менш захопливе катання верхи в горах і попаритися в справжніх гуцульських чанах. А для прихильників комфортного відпочинку у Верховині є чудовий готель «Верховель» з панорамним рестораном та SPA-процедурами.
Село Буковець
Село вважається одним з найбільш високогірних в Україні. В межах нього розташований Буковецький перевал висотою 810 м. А недалеко від перевалу розташований пам’ятник природи — скелі «Писаний Камінь». Вони мають 1221 метр над рівнем моря. А назву отримали завдяки величезним валунам на вершині, що розписані ієрогліфами. Древніми і не дуже.
Дорога до них неймовірної краси: колоритні гуцульські будиночки, дерев’яні огорожі, вівці і акуратно складені стоги сіна. А саме місце вважається одним з найзагадковіших в регіоні, а також місцем сили з особливою енергетикою.
Село Криворівня
Село стало відомим завдяки фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». А будинок, де проходили зйомки, став музеєм.
Також в селі є екокотеджі з пічкою, скринями для одягу і покривалами з овчини. Не дивно, що сам Іван Франко протягом 12 років приїжджав саме сюди під час літнього відпочинку зі своєю сім’єю.
Село Дземброня
Село має статус найбільш високогірного села України. Це, напевно, найкраще місце для втечі від цивілізації. Дивовижні пейзажі, чисте гірське повітря, ліси та луки дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму.
Як і будь-яке екологічно чисте місце, де можна досхочу ховатися від цивілізації село має єдину проблему. Розмістилося воно далеко від транспортних шляхів і дістатися сюди нелегко.
На півночі села в гарну погоду відкривається мальовничий вид Чорногірського хребта. Саме Дземброня є місцем початку пішохідних маршрутів на Чорногірський хребет.
Село Косів
Туристична перлина гуцульського краю. Чому? По-перше, тут є сірководневе джерело. Його воду рекомендується пити при шлункових захворюваннях і просто — “для апетиту”. Проте вона має не дуже приємний присмак.
По-друге, поросла чорними соснами Замкова гора з чудовим панорамним видом на навколишні селища й на Покутсько-Буковинські Карпати.
По-третє, недалеко від села Косів знаходяться численні водоспади-пороги — гуки. Гуками в Карпатах називають всі водоспади, яким не дісталося особливих назв — Косівський Гук, Женецький Гук та інші. Таку назву вони отримали, тому що тут вода гукає — падає з великої висоти. Косівські водоспади-гуки є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. А якщо море та пісок набридли, позасмагати на гірських каменях і поплавати в чистій річці — ідеальна заміна.
Село Шешори
Село відоме завдяки автентичному фестивалю “АртПоле”, який тут і проходить. Цей фестиваль — ідеальне місце для знайомства з гуцульською культурою. Музиканти, художники, ковалі, гончарі, циркові артисти, танцюристи, екологи, філософи, столяри і поети — всі вони об’єдналися, щоб зберегти традиції місцевого краю. Зазвичай фестиваль проходить в першій половині липня.
Село Іза
В селі розташована єдина в Україні ферма з розведення манчжурських оленів. Ці красиві благородні тварини прибули сюди гелікоптерами аж із Калінінградської області. Також Іза прославилася своїм осередком лозового мистецтва. На центральній вулиці села можна побачити такі різноманітні витвори мистецтва з лозоплетіння. А ще в Ізі є унікальний монастир, де зберігаються мощі преподобного Олексія Карпатського.