Іноді дівчата помічають, що одна сукня в різних тонах може просто не йти або робити блідою, а обраний колір фарби для волосся старити на 20 років або, навпаки, вигідно підкреслювати фігуру. Така ж ситуація і з косметикою – брендова косметика Erborian, Davines, Dr Jart+ та інші підкреслить вашу стильну зовнішність, що не зможе зробити ноунейм косметика.
Цю гру кольорів в своїх роботах розглядав ще Йоханес Іттен – художник, який запропонував світу теорію про чотири кольоротипи. Вони відображають колір обличчя і шкіри кожної людини, що допомогло учням його школи створювати вдалі роботи в портретному стилі.
Також психолог Керол Джексон внесла свою лепту в розвиток кольоротипів, запропонувавши ідею про чотири кольоротипи – зима, весна, літо і осінь. Її книга «Розфарбуй мене красиво» стала бестселером серед перукарів і стилістів. Створити свій стиль, спираючись на ці базові знання, тепер під силу самостійно.
Основні кольоротип: як визначити і підібрати колір
Існує кілька варіацій на тему визначення кольоротипу:
- до холодної або теплої палітри належить колірний тип зовнішності дівчини;
- світлий або темний, за порами року.
Співвідношення своїх даних, як колір волосся, шкіри та очей, допоможе розібратися, яка гамма робить жінку привабливою, вигідно підкреслюючи зовнішність.
Визначення своєї палітри по типу «Холодний» або «Теплий»
Наносять на щоки тональний крем двох різновидів – з рожевим або блакитним забарвленням і жовтим: на одну щоку рожевий / блакитний тон, на іншу жовтий. Косметика якого кольору більше зіллється зі шкірою, ті тони і підходять. Рожевий / блакитний – жінці йдуть холодні тони, жовтий видасть володарку теплих відтінків.
На допомогу прийдуть і прикраси. Потрібно надягти на пальці золоті і срібні персні або кільця . Якщо гармонійніше виглядають вироби з жовтого металу, можна привітати жінку – її природний кольоротип зовнішності теплий, про холодний – підкажуть срібні прикраси.
А іноді досить при хорошому освітленні подивитися на зап’ястя. Сині вени, що проступають крізь шкіру, проявляються у жінок холодного типу зовнішності. З зеленуватим – у теплого.
Але ділити всю гаму тільки за цією ознакою неправильно. Існують і інші способи підбору тонів, які пасують.
Визначення по типу «Світлий» або «Темний». Для темного типу зовнішності характерні:
- Шкіра – теплої палітри, жовтувата, оливкова, бежева, засмагла.
- Волосся – глибокого чорного кольору, каштанове, варіації шоколаду, коричневе, навіть з червоним відливом.
- Очі – яскраво-зелені, блакитні, карі.
Світлий тип відрізняється іншими рисами:
- Шкіра має світлі відтінки, благородний тон слонової кістки теж характерний представницям прекрасної статі цього типу.
- Волосся – блонд будь-яких варіацій, в тому числі попелясто-сірий, холодний, а також з жовтизною; до світло-русявого волосся.
- Очі – світло-карі, світло-зелених, сірих і суміжних кольорів, як і сіро-блакитний або зелено-блакитний.
Щоб не помилитися з вибором одягу або кольором волосся, який давно хочеться змінити на більш вдалий і свіжий, визначаються з двома параметрами – відтінками і їх глибиною, які переважають в зовнішності жінки.
Зима і літо: якого я кольору?
Одним з найпоширеніших методів розібратися зі своїм кольоротипу залишається аналіз зовнішніх даних відповідно з порами року.
Кольоротип зима
Дівчині-зимі властивий контраст кольорів шкіри, очей і волосся. Казковий персонаж Білосніжка найкраще демонструє цю зовнішність – чорне волосся, біла шкіра, темно-карі очі.
Спекотна іспанська Кармен – теж представниця зимового кольоротипу, тільки в теплих тонах, як Пенелопа Крус, Селена Гомес.
Нехай вас не бентежить, що іноді проявляються злегка теплі варіації зими». У більш широкому розмежуванні цього кольоротипу зустрічається поняття, як «тепла зима». Металево-білі, попелясті варіанти фарбування волосся в тандемі з білою шкірою теж вписуються в цю палітру.
Особливості:
- Очі і локони – темних насичених тонів, волосся – брюнет або шатен, допускаються з червоним відливом.
- Шкіра холодних тонів, рум’янцю майже немає, але він можливий в холодних рожевих проявах.
- Підходять яскраві темні варіації жовтого (лимонного), синього, рожевого, червоного, контрастних білого і чорного кольорів – в одязі, макіяжі, аксесуарах, навіть прикрасах.
Кольоротип весна
Дівчині-весні характерна тепла гамма, рум’янець, веснянки або родимки. Яскраві приклади – Ліндсей Лохан, Кіра Найтлі, Єва Герцигова.
- Колір шкіри – теплий, м’який; зачіска – в варіаціях теплого блонда і русявих тонах з сонячними або шоколадними відливами.
- Очі м’яких неяскравих відтінків – зелені, світло-карі, виграшно підкреслюють зовнішність в цьому варіанті і сірі очі.
- Підходять молочні, золотисті, світло-коричневі, пастельні тони.
Кольоротип літо
Дівчину-літо відрізняють по благородному поєднанню ніжно-рожевої шкіри, іноді присутні прохолодні відтінки, і світле волосся – можна зустріти і «літню» блондинку, і дівчину з темними русявим локонами.
У чому відмінність від весняного типу? У холодності гам. Яскраві представниці – Мерилін Монро, Дрю Беррімор, Сара Джессіка Паркер. Цей кольоротип зовнішності характерний для більшості представниць слов’янського походження.
Його особливості:
- Зелені, сіро-блакитні, блакитні, карі очі в поєднанні з ніжною світлою шкірою.
Рожеві або блідо-рожеві губи. - Рожевий рум’янець і природний загар тільки підсилюють привабливість дівчат з такою зовнішністю.
- Ідеально підходять кольору бежевих, кавунових відтінків. Підкреслять палітру ягідні, бірюзові, джинсові варіації в одязі, сталевий сірий, кавовий коричневий і м’ятний теж будуть до речі.
Кольоротип осінь
Найтеплішою, нарівні з весняним типом зовнішності, вважають осінню палітру. Дівчина-осінь теж володіє рудуватим волоссям (від світло-рудого до глибокого мідного, бордо), карими, сірими, зеленими очима з м’яким відтінком.
Риси «осінніх» представників цього типу зовнішності:
- Бежеві і смагляві тону шкіри, підкреслені макіяжем в теплих палітрах.
- Джулія Робертс, Юлія Савічева – яскраві приклади осінньої гами.
- Підходять теплі тони в одязі, наряди складного крою, акценти в макіяжі – зелено-блакитні, золотисті, варіації коричневого і помаранчевого кольору.
Але, на жаль, не завжди «сезонний» кльоротип відповідає конкретній людині. Якщо змінити наряд або засоби для мейк-апу можна в будь-який час, то з фарбуванням волосся цього не вийде. Йому потрібно приділити більше часу на підготовчому етапі.
Холодні відтінки блонда, русявий: кому йдуть, кому уникати?
Дивовижний факт: слова «русявий» в англомовному словнику немає, ця назва споконвічно слов’янська. У всьому світі його сміливо відносять до такого типу, як «блонд». Але і тут є нюанси. Навіть біловолосі і русяве (від світлого до темно-каштанового) іноді носять теплий відтінок. Холодності надають «місячні тонна».
Особливості холодних русявого і блонда:
- Платиновий, білосніжний блонд, сріблястий, перловий, русявий тони. Вони підходять дівчатам з блідою і білою шкірою, з блакитними, сірими, карими очима.
- Русяве волосся, ніби вигорілі на сонці, теж можуть бути холодних забарвлень, якщо уникати жовтизни.
- Посилити ефект, чого часто потребують володарки світлого волосся, допоможуть стрижки в стилі боб-каре, градуйований каскад. Популярністю користується мелірування – від попелястого до сріблястого або холодного русявого.
- Кому йдуть холодний блонд і русявий: жінкам «зимового» кольоротипу, власницям з молочно-білою, ніжно-рожевою шкірою з ясними або глибокими чорними очима.
- Уникати їх краще дівчатам з веснянками, смаглявою шкірою, з болотно-зеленими дзеркалами душі.
Теплі відтінки блонду, русявий: кому йде, кому не підходить?
Незважаючи на приналежність білого кольору до холодної гами, блонд іноді дивує теплими тонами, як і пшеничний, шоколадно-русявий. Головний нюанс такий колористики – домішки сонця, меду, яєчно-жовтого або гірчичного кольору.
Особливості цієї палітри:
- Пшеничні, сонячні, золотисті відтінки, з полуничним блондом, що нагадує легкий рудий колір, карамельний, мідний створюють теплі образи. Ті ж варіанти зустрічаються і у виконанні для русявого волосся.
- Вони додають яскравості шкірі обличчя, виділяють рум’янець. Підійдуть дівчатам зі світлою, але не блідою шкірою. Гармоніюють з будь-якими очима – карими, зеленими, сірими.
- Якщо підібрати правильний відтінок, теплі світле волосся стануть прикрасою кожної дівчини. Підходять практично всім, крім невеликої категорії жінок.
- Краще не експериментувати з цими квітами, якщо дівчина – власниця цветотипа «холодна зима», з білою шкірою і ясними блакитними або сірими очима.
- Невдало виглядають такі локони і в поєднанні з особою, яка не має чітких контурів, вони ж не підходять і власницям здорової яскравого рум’янцю.
Шатен: кому йде, кому не дуже?
Назва кольору «коричневий» мало повно представляє всю колірну гамму волосся, яку називають «шатен». До неї відносяться і коньячний, і попелясто-русявий… Дівчатам він йде завжди, потрібно тільки знати свій колір шкіри і очей. Холодні відтінки шоколаду, з попелястим домішками йдуть дівчатам кольоротипу «зима». Більш м’які – весняним, літнім і осіннім.
Особливості колористики:
- Для дівчат слов’янської зовнішності більше підходять золотисті і сірі відливи світло-коричневого волосся.
- Глибину погляду надають темно-русяві пасма. Блиск подарують додавання сонячного або мідного, попелястого забарвлення.
- Підходять холодні каштанові пасма дівчатам з карими, каро-зеленими очима, зі шкірою світлих тонів.
- Шатен може прикрасити кожну жінку, потрібно підібрати світлий або теплий тон. Єдине, чим він може зіпсувати імідж, – так це тьмяність.
За фарбованим волоссям цієї гами потрібно стежити – зволожувати або підібрати мелірування, популярно останнім часом омбре – нагадує ефект вигорілих на сонці пасом.
Брюнет: кому підходить, а кому ні?
Синяво чорні пасма – риса споконвічних брюнеток. Цей колір спершу характеризував дівчат з кольоротипом «контрастна зима», власниць білої шкіри, глибоких чорних або блакитних очей. Проте в другій половині ХХ століття перукарі стали його частіше використовувати, навіть якщо жінки відрізнялися теплими природними тонами.
Що потрібно знати про колористиці брюнеток:
- До кольору «брюнет» відносяться варіації темних глибоких пасом – від темно-каштанового волосся з чорним відливом до синяво чорних.
- Теплі – підійдуть дівчатам з засмаглою, жовтуватою шкірою і м’якими тонами карих очей. Холодні – власницям білої шкіри і яскравих очей.
- Важливо, що темний брюнет може старити. Але якщо підібрати м’які відтінки, мелірування з попелястим блондом або червоними, фіолетовими тонами, результат буде хорошим.
- Не варто експериментувати з цією гамою дівчатам з сірими і блакитними очима, з темними відтінками шкіри, природним блондинкам, жінкам з веснянками, дефектами шкіри – чорний колір пасом тільки сконцентрує увагу на проблемних місцях.
Перед вибором кольору волосся враховують колір шкіри, очей, характер і стан душі. Якщо не виходить самостійно визначитися, звертаються до майстра, приміряють різнокольорові перуки. Якщо є бажання кардинально змінити стиль, можна підібрати незвичний відтінок фарби, але однієї гами з натуральними волоссям.
Як вибрати тон волосся під колір очей
Певний відтінок локонів може підкреслити погляд, зробити його більш виразними, змусити сяяти.
Блакитні очі
При виборі світлих відтінків блонда вам слід зосередитися тільки на його холодних тонах. Вони добре поєднуються з яскравим підтоном особи. Холодний блонд буде підкреслювати і змушувати сині очі сяяти.
Більш теплі, коричневі теж цікаво виглядають з блакитними оченятами. Але більш темні тони нечасто поєднуються з блакитним. Потрібно вибирати теплі коричневі або червоні відтінки, до мідного забарвлення. Що стосується червоних, рудих підтонів, потрібно пам’ятати, що в поєднанні з яскравим кольором обличчя він виділяє будь-які недоліки.
Карі очі
Важливо уникати контрастів. Темний підтон, карі очі і світле волосся – в реальному образі виглядає не дуже гармонійно. Очевидним вибором тут будуть всі відтінки коричневого – від яскравого, каштану до гіркого шоколаду. Можна зробити стильне фарбування омбре. Якщо все-таки вибирати серед блонда, потрібно дотримуватися теплих подтонів – від світло русявого до бронзи.
Зелені очі
Який колір волосся підходить до зелених очей? Парадоксально, але саме до цього відтінку підібрати колір складно. Це найрідкісніший колір очей на землі, тому вибір залежить від тону шкіри. Але, наприклад, зелені очі і руде волосся – комбінація, яка завжди буде привертати увагу.
Який колір одягу вам підходить найкраще
Напевно ви помічали що певне плаття або блуза на вас виглядає особливо добре. Вирівнюється тон шкіри, очі блищать і загальний вигляд виглядає відпочилим і здоровим. Вам кажуть, що цей одяг вам дуже личить. Це говорить про те, що цей колір ваш. Таким способом можна підібрати і колір волосся, просто визначивши вашу палітру.
- оливковий, помаранчевий, червоний, жовтий, світло-коричневий, бордо, рудий – вибирайте теплі кольори для волосся, такі як пшеничний блонд, полуничний, золотисто-коричневий;
- фіолетовий, фуксія, блакитний, чорний і дуже темні, колір морської хвилі, синій, зелений – вам йдуть холодні тони – платина і попелястий, попелясто-коричневий, з червоним підтоном, чорний;
- хакі, фіолетовий, бузковий, сірий, світло-жовтий – нейтральні відтінки, такі бежевий блондин чи шоколадний, пісочний.