Аналіз крові: які показники свідчать про те, що у вас проблеми зі здоров’ям

Навіть якщо у вас звичайний бронхіт або грип, болять нирки чи серце, ви обов’язково повинні здати розгорнутий аналіз крові. Ось про що він може розказати...

Більшість людей не знають, чому загальний аналіз крові можна здавати і після їжі, в той час як для розгорнутого аналізу це треба робити виключно натщесерце.

Відповідь проста, розгорнутий аналіз крові передбачає встановлення конкретних і чітких показників, а їжа змінює ці показники, як у випадку вимірювання цукру в крові, який підвищується після їжі. Для того щоб прокоментувати і пояснити результати аналізів лікар бере до уваги стан здоров’я, стать і індивідуальні особливості пацієнта (вагітність і ПМС).

Аналізуємо головні показники загального аналізу

Гемоглобін — білок, який міститься в еритроцитах. Його функція в тому, щоб переносити кисень і усувати вуглекислий газ з легень і тканин. Норма гемоглобіну для жінок варіює між 120-140 г / л, для чоловіків — 130-160 г / л. Низький рівень гемоглобіну говорить про те, що в організмі можуть бути проблеми з анемією, кровотечею, крововтратою і ураженням внутрішніх органів. Високий рівень гемоглобіну сигналізує розвиток хвороби крові та серцеву недостатність.

Тромбоцити — відповідають за згортання крові, формуючи тромб при травмах тканини. Нормальний рівень тромбоцитів коливається між (180-320) * 10 в 9 / л. Підвищення рівня тромбоцитів в крові вказують на можливий початок розвитку туберкульозу або цирозу печінки. Перший час після операцій рівень тромбоцитів може перевищувати норму. Кількість тромбоцитів різко знижується після прийому алкоголю у великих дозах, отруєння металами, хворобах печінки і ниркової недостатності.

Лейкоцити — білі кров’яні клітини, які захищають організм від бактерій, вірусів і хвороб. Нормальний рівень лейкоцитів (4.0-9.0) * 10 в 9 / л. Лейкоцити здатні розмножуватися незалежно від присутності інфекції або вірусу в крові. Фізичні навантаження або стреси іноді провокують підвищення рівня лейкоцитів. Високі показники лейкоцитів в крові вказують на запалення, інфекції, лейкози, алергії або прийом гормонів, які містять препарати.

Еритроцити — це без’ядерні клітини, які збагачують клітини і тканини киснем. Нормальний рівень еритроцитів відрізняється у жінок і чоловіків. У разі жінок нормальний рівень еритроцитів становить (3.7-4.7) * 10 в 12 / л. У чоловіків норма (4.0-5.1) * 10 в 12 / л. Підвищена кількість еритроцитів у крові властиво людям з пороком серця або при хворобі бронхів, легенів, печінки або нирок. У людей, які знаходяться на висоті, рівень еритроцитів помітно підвищується. Анемія і рясна втрата крові теж впливають на еритроцити. Гормони, які перевищують нормальний рівень, провокують збільшення кількості еритроцитів.

Креатинін — відповідає за нормальну роботу нирок в результаті креатин-фосфатної реакції. Нормальний рівень креатиніну доходить до 0,18 ммоль / л. У разі зниженого імунітету рівень креатиніну різко падає, якщо ж показник підвищується, можлива ниркова недостатність.

Глюкоза — у здорової людини коливається в межах 3,5-6,5 ммоль / л. Недостатнє або неякісне харчування та проблеми з гормонами провокують зниження рівня глюкози в крові. Саме перевищення норми глюкози вказує на цукровий діабет.

ШОЕ / РОЕ — це швидкість, з якою осідають еритроцити або їх реакція осідання під час хвороби. У перші години хвороби рівень збільшується і поступово нормалізується в міру одужання. У чоловіків нормальний рівень це 2-10 мм / год, у жінок — 2-15 мм / год. Гормональні збої, стан шоку, проблеми з нирками говорять про перевищення рівня ШОЕ / РОЕ. Незначні зміни цих показників можуть фіксуватися в період вагітності або при пологах, іноді під час ПМС.

Загальний білок — в нормі коливається між 60-80 гр. / Л. Недоїдання, дисфункція нирок або печінки провокують зниження цих параметрів.

Загальний білірубін — в нормі становить 20,5 ммоль / л. При нормальній функції печінки, білірубін залишається в нормі. Підвищений показник білірубіну викликаний руйнуванням еритроцитів, гепатитом або жовчнокам’яною хворобою.

Будь-яке захворювання має бути встановлено кваліфікованим фахівцем. Для правильної діагностики і встановлення методів лікування іноді потрібні додаткові аналізи та дослідження крові.

 Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook