Не все взуття можна вкинути в пральну машинку без наслідків. Наприклад, шкіряне взуття обовязково прати вручну, а от спортивне взуття і домашні капці можна сміливо класти у барабан, головне – робити це правильно.
Не треба боятися прати в пральній машинці взуття, якщо воно виготовлене з текстилю. Це можуть бути кросівки у сіточку чи балетки. Взуття з важкою протекторною підошвою краще не прати в машинці, щоб не пошкодити барабан або скло дверцят.
Якщо дбаєте про довголіття своєї домашньої помічниці, перед пранням обов’язково очистить взуття від камінчиків і вимийте підошву.
Прати взуття потрібно, використовуючи спеціальний режим, при температурі не більше 30 градусів. Засіб для прання взуття може бути будь-який, але краще використовувати гель замість прального порошку, так як порошок дуже складно виполоскати.
Перед пранням треба обов’язково вийняти з кросівок шнурки і устілки, застібнути усі застібки і блискавки.
Використовуйте також спеціальний мішечок для прання взуття у машині. Він убереже барабан від деформації, так як буде менше хаотичних ударів.
Щоб одним помахом позбутися неприємного запаху і повернути білим кросівок колишній вигляд, загорніть соду у кожен кросівок і залиште на ніч. А вранці періть у машинці.
Щоб улюблені кеди або кросівки не деформувалися на батареї або того гірше – не розклеїлись, сушити взуття краще на свіжому повітрі.
Як бачите, не так вже й складно випрати взуття в машинці і не зіпсувати ні взуття, ні техніку. Уважно читайте етикетки на взутті, деякі виробники навіть розміщують на них інструкцію для прання.