Город Садиба

6 причин, чому огірки виростають гачкуватими і що з цим робити

Ось що треба робити, аби не допустити такої неприємності…

При вирощуванні огірків може виникнути ситуація, коли довгоочікувані плoди починають закруглятися і втрачати товарний і естетичний вигляд.

Причини деформації

1. Нестача в грунті калію. Цей живильний елемент безпосередньо впливає на формування плoдів огірка правильної фори. Для профілактики потрібно підгодувати рослини сірчанокислим калієм нормою 13-16 м на 1 м2.

2. Вплив прохолодної погоди. Для боротьби з такою негативною ситуацією рекомендується в теплицях обмежити циркуляцію холодного повітря, а у відкритому грунті огірки потрібно накрити тимчасовими парниками, що складаються з металевих дуг і арговолокна.

3. Брак азоту. Якщо плоди придбали світло-зелений колір, то це перша і головна ознака нестачі азоту. У такій ситуації молоді плoди розвиваються повільно і помітно закругляются. Слід підгодувати рослини розчином сeчовини (4-5 г на 1-1,1 л. води). Приготованим розчином поливають грунт навколо основи стебла рослини.

4. Несвоєчасні поливи. Якщо огірки не отримують необхідного обсягу води, це може привести до заокруглення плoдів. Найкраще проводити поливи раз в 3 дні, витрачаючи на одну рослину не менш ніж 12-14 л. води.

5. Недостатнє запилення огірків у теплицях. У теплицях, де сорти огірків потребують запилення комахами, може виникнути така проблема. Для її вирішення потрібно обприскати листя рослин розчином, що складається з 2-3 м борної кислоти і 1 л. води.

6. Брак світла. При загущених посівах і при відсутності правильного формування пагонів може виникнути проблема закруглення плодів огірків.

Потрібно дотримуватися схеми посадки і правильно формувати кущ.

Для вирощування високих врожаїв огірків з оптимальними формами плоду потрібно чітко дотримуватися технології вирощування. Адже всім відомо, що краще проблемі запобігти, ніж потім з нею боротися.

Читайте також

Як формувати огірки під час росту, щоб мати гарний урожай

12 секретів вирощування великого урожаю огірків

Дата публікації: 05.05.2020 img Поділитися