Дитячий майданчик за півдня

Аби зацікавити малечу забавами на свіжому повітрі, на подвір’ї можна спорудити дитячий майданчик. Це під силу зробити своїми силами.

Поїздка всією сім’єю на дачу або в село – один з найпопулярніших видів відпочинку. Але діти не завжди охоче туди їдуть. Аби зацікавити малечу забавами на свіжому повітрі, на подвір’ї можна спорудити дитячий майданчик. Це під силу зробити своїми силами, використовуючи доступні і недорогі матеріали.

ПІСОЧНИЦЯ – бестселер усіх дитячих майданчиків для дошкільнят. Добре, якщо вона буде з кришкою для захисту від котів і собак. У відкритому вигляді борти такої пісочниці можуть перетворюються на лавочки. Зібрати таку пісочницю можна власноруч за півдня з дощок. Треба визначитися з шириною пісочниці, збити 4 щити, зібрати квадратний каркас. Зверху викласти з невеликим проміжком дошки майбутньої кришки, обрізати за розмірами. Зібрати конструкцію, використовуючи рояльні петлі. Кути закруглити. Не забудьте просіяти пісок, щоб в ньому не було каменів, скла та іншого сміття.

ГОЙДАЛКА – одна з улюблених дитячих розваг. Якщо ви плануєте кріпити їх канатом, приділіть увагу якості мотузки і вузлів. Для збільшення надійності конструкції можна використовувати канат для альпіністів – він набагато міцніший за звичайну господарську мотузку. Основою для гойдалки може стати дерев’яна палета, скейтборд, шина. Прикріпити гойдалку можна на гілку дерева або дерев’яну опору.

ГІРКА – важливо, щоб була міцною, стійкою і витримувала відразу кількох дітей. Її краще встановити на опори, вкопані у землю. Треба подбати про безпеку при спусканні: гірка має бути гладкою, усі кути – заокруглені, болти – втоплені, дерев’яні елементи – зашліфовані.

 

Робимо майданчик. В першу чергу, потрібно:

Вибрати місце. Ідеальний варіант – розташувати майданчик на газоні неподалік дому, щоб ви могли спостерігати за дітьми з ґанку або з вікон. Ділянку краще вибрати рівну, без ухилу.

Організувати тінь. Добре, якщо довкола майданчика будуть рости дерева або кущі, які зможуть створити півтінь. Можна також встановити поблизу перголи, по яких плестимуться ліани, або натягнути тент над окремими спорудами (пісочницею, гойдалкою). Як варіант – поставити намет. Дітям така ідея точно сподобається!

Посадити «дружні» рослини. Біля дитячого майданчика не повинно бути рослин колючих, отруйних і тих, які викликають алергію. Не варто садити також ароматні квіти, медоноси – вони будуть приваблювати бджіл та інших комах.

Облаштувати покриття. Найкращим для дитячого майданчика вважається газон: трава пом’якшить удар у разі падіння, швидко висихає після дощу і не розноситься по всій ділянці. Можна застелити штучний газон. Можна застелити гумове або покриття на основі ПВХ, але воно досить дороге. Безпечною і дешевою альтернативою стане мульча (подрібнена кора або тирса), пісок. А от щебінь, гальку використовувати небезпечно.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook