Розповідає лікар-хірург, косметолог МЦ «Боголюби» Ольга Петрук.
Як перевірити, чи потрібна підтяжка лиця?
Зверніть увагу, як люди тримають телефон, роблячи селфі. Вони підносять його вище рівня обличчя. А чому? Тому що у такому положенні шкіра на обличчі підтягується, зморшки розрівнюються – і людина виглядає молодшою і красивішою.
Тож якщо ви хочете дізнатися, чи потрібна вам підтяжка, опустіть телефон або дзеркало нижче рівня обличчя, покладіть собі на коліна і подивіться а своє зображення. Усі зморшки, обвисання шкіри, друге підборіддя і т. д. буде добре помітно. Слід зауважити, що для підтяжки немає оптимального віку – є покази.
Як можна зробити підтяжку лиця?
Сьогодні підтяжку лиця можна зробити двома способами: хірургічним (йдеться про пластичну операцію) та малоінвазивним (мова йде про безопераційну підтяжку нитками APTOS).
Безопераційна підтяжка нитками APTOS – це новітня процедура, ефективнішою за яку є тільки пластична операція.
Завдяки застосуванню «ниток» у комбінації з іншими ін’єкційними методиками та апаратною косметологією можна замінити або ж відтермінувати хірургічне втручання на досить тривалий період і мати при цьому молоде красиве підтягнуте обличчя без пластичної операції.
Я використовую сертифіковані нитки APTOS, які дають підтверджений результат. Введення філерів та нитковий ліфтинг можна проводити одночасно, під час однієї процедури.
Нитки APTOS є двох видів: такі, що розсмоктуються, і такі, що ні. Якщо процедура проводиться вперше, як правило, ставляться нитки, які розсмоктуються. Вони створюють колагеновий каркас обличчя. Вони стимулюють інтенсивне утворення колагену, який забезпечує ліфтинг і здоров’я шкіри, а також попереджує старіння. Такі нитки містять молочну кислоту, а вона забезпечує функцію зволоження, тож покращує якість шкіри.
Ці нитки можна ставити навіть з метою профілактики старіння шкіри. Ефект після постановки ниток може зберігатися до двох років. Зауважу, що навіть хірургічна підтяжка обличчя не дає пожиттєвого результату, десь через п’ять років треба робити повторну операцію, адже тканини розтягуються.
Нитки, які не розсмоктуються, ставляться у тому разі, якщо глибокі тканини добре підготовлені, і нитка має за що зачепитися.
Які ділянки можна підтягнути за допомогою ниток?
Нитками APTOS можна підтягнути друге підборіддя, а також поєднувати цю процедуру з ліпосакцією. Завдяки ниткам вдається уникнути провисання шкіри після ліпосакції.
Також нитками можна підтягувати середню третину обличчя, низ, брилі, робити корекцію втомленого обличчя, а також проводити ліфтинг брів (припідняти брови).
Як потрібно готуватися до підтяжки?
Дуже добре за 7-10 днів перед постановкою ниток пройти курс плазмотерапії – зробити ін’єкції плазми власної крові. Вона запускає регенеративні процеси у тканинах, стимулює вироблення колагену та еластину, створюючи дуже хороший ґрунт для подальшої постановки ниток і максимально якісної корекції, вираженого результату, швидшої реабілітації. Плазмотерапію також зараз широко застосовують перед проведенням пластичних операцій на обличчі.
Як відбувається процедура? Чи боляче це?
Спершу під час консультації лікар детально розпитує пацієнта про перенесені захворювання, вживання препаратів тощо, тобто збирає повний анамнез. Враховує покази та протипокази. Спільно з пацієнтом визначає день проведення процедури.
Далі філерами коректує втрачені з віком об’єми, а вже наступним етапом відбувається підтяжка нитками. Усе відбувається під знеболенням. Тож під час імплантації ниток пацієнт нічого не відчуває.
Після процедури на обличчі з’являється набряк. Тому варто подбати про те, як дістатися додому. Їхати громадським транспортом – не варіант. На ніч на обличчя потрібно накладати пов’язки з еластичного бинта, аби зафіксувати тканини у потрібному положенні.
Після процедури лікар призначає лікування на 5 днів, адже необхідний медикаментозний супровід.
Суб’єктивно пацієнт може «відчувати» нитки після процедури до двох-трьох тижнів. Є певне відчуття стягнення – це нормально і з часом мине. Аби усунути неприємні відчуття, можна приймати знеболювальні препарати.
Чи довгий період реабілітації?
Цей період скорочений, але він є. Та порівняно із пластичною операцією, реабілітація після підтяжки обличчя нитками – реально менша. Тому цей варіант добре підходить соціально активним людям, які не можуть собі дозволити довго перебувати на лікарняному і не виходити з дому.
Варто зазначити, що постановка ниток – це та процедура, яка може супроводжуватися великими синцями. Тому варто ретельно підібрати день для проведення процедури і мати деякий час у резерві для реабілітації.
Аби звести до мінімум ризик утворення синців, треба зважати менструальний цикл. Оптимальний час для проведення процедури – сьомий день після початку менструації. Це взагалі найсприятливіший період для інвазивних процедур, адже ймовірність утворення синця зменшується. Але це не є гарантією відсутності синців.
Хто може здійснювати безопераційну підтяжку обличчя?
Ця процедура є інвазивною, оскільки передбачає порушення цілісності шкіри і роботу з глибокими тканинами. Це потребує знання анатомії, фізіології і наявності вищої медичної освіти. Тому безопераційну підтяжку обличчя може проводити винятково лікар, тобто спеціаліст із вищою медичною освітою. Він повинен мати мануальні навики, тобто володіти технікою проведення процедури і постановки ниток. Мені у цьому плані пощастило, адже маю постійну практику асистування під час пластичних операцій і добре відчуваю руками тканини людини.
Медичний центр “Боголюби” розташований за адресою Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б.
Тел.: 0332 20 07 02, 099 44 55 404, 067 851 79 38.
e-mail: [email protected]
Сайт: www.bogolybu.com.ua