1. Лимонний сік і шкода вітаміну С для зубної емалі
Насправді, лимон згубний для зубної емалі. Це можна відчути, просто пожувавши частинку лимона. Неприємне відчуття кислоти на зубах говорить про те, що зубна емаль реагує на аскорбінову і цитринову кислоту. Вона фактично руйнує її. Для того, щоб захистити зуби від негативного впливу лимонного соку, краще його пити через трубочку.
У своїй книзі «Фрукти теплих країн» відомий експерт Джулія Мортон робить шокуюче припущення про те, що лимони і лимонний сік при тривалому вживанні можуть повністю зруйнувати не тільки емаль, але і сам зуб. Звучить неправдоподібно, але таке припущення не безпідставне. Дослідження показують, що лимонний сік має ерозійні властивості, в порівнянні з іншими фруктовими соками.
Крім того, не слід забувати, що лимон – це фрукт, і як і інші фрукти, багаті цукрами, сприяє створенню сприятливого середовища для розмноження бактерій у ротовій порожнині.
2. Лимон як алерген
В цьому випадку шкода вітаміну С полягає в його властивості провокувати алергічні висипання. Дуже часто маленькі виразки в роті є реакцією на продукти, що містять кислоти, в тому числі і аскорбінову кислоту, або вітамін С. Лимони і лимонний сік займають перше місце серед алергенів подібного роду.
Тому людям, що страждають алергією, слід уникати кислих фруктів, а лимонний сік взагалі забороняється вживати в чистому вигляді. Його краще розбавляти водою, або замінити на такий популярний напій, як вода з лимоном. Лимонна вода є прекрасним засобом для підтримки здоров’я і абсолютно безпечним варіантом для алергіків.
3. Лимонний сік і вода з лимоном при печії і виразці
Виявляється, лимон і лимонний сік можуть викликати побічні ефекти, навіть якщо вживати ці продукти разом із їжею, а не в спеціальних медичних цілях. Йдеться про печію, коли кислота подразнює слизову оболонку шлунка і стравоходу. Такий небажаний ефект можливий при тривалому вживанні продукту-подразника в надмірних кількостях.
Вітамін С активізує вироблення шлункового ферменту пепсину, що відповідає за розщеплення білка, і викликає викид шлункового соку в стравохід. Шлункова кислота дратує тканини стравоходу, і іноді навіть в горлі відчувається неприємне печіння. Це явище називається печією.
Виходом з цієї ситуації знову може також стати вода з лимоном. Рекомендується додавати в склянку води з лимоном чайну ложку меду. Тоді позитивний ефект буде ще більшим. Вода з лимоном не подразнює стінки шлунка і не викликає такі побічні ефекти, як лимонний сік.
4. Шкода вітаміну С і води з лимоном при порушеннях травлення
Шкода вітаміну С може проявлятися нудотою, блювотою, порушеннями травлення, які можуть спостерігатися після вживання лимонного соку. Такі симптоми свідчать про те, що організм перенасичений вітаміном С і більше не в змозі засвоювати його.
Раніше згадувалося, що передозування лимонним соком – явище вкрай рідкісне, але в силу індивідуальних особливостей організму, в кожної людини свій поріг чутливості до тих чи інших продуктів. Тим більше, передозування вітаміном С досить ймовірне, якщо крім лимонів ви вживаєте вітамін С з інших джерел, наприклад, медичних препаратів.
Надмірне вживання вітаміну С може спровокувати перенасичення організму аскорбіновою кислотою, і дасть відчути на собі всю шкоду вітаміну С. Для того, щоб звільнитися від надлишку мікроелемента, організм починає активно виводити його разом з рідинами. Тому проблеми з шлунково-кишковим трактом після прийому лимонного соку – це сигнал до того, щоб переглянути свою дієту і, можливо, на деякий час виключити з неї лимони і лимонний сік.
5. Лимонний сік викликає зневоднення
Шкода вітаміну С може проявлятися і зневодненням організму. Лимонний сік є сечогінним. Саме вітамін С наділяє його таким ефектом. В цілому, це позитивна властивість лимонного соку, яка добре впливає на хворих з підвищеним кров’яним тиском і тих, хто страждає захворюваннями сечостатевої системи.
Важливо дотримуватися питного режиму, і не зловживати продуктами, які містять вітамін С. Він є необхідним мікроелементом здоров’я, але краще не перевищувати рекомендовані дози. А ще краще, знову згадати про такий диво-напій, як вода з лимоном, і обов’язково включити його в свій щоденний раціон. Це корисне джерело вітаміну С і прекрасний засіб для боротьби з хворобами.
Лимонний сік в помірних дозах є прекрасним засобом для підтримки здоров’я і очищення організму. Лимон – це воістину унікальний фрукт, який містить у величезних кількостях необхідний організму вітамін С. Не нехтуйте ним і обов’язково включайте в свій раціон. Користь для здоров’я принесе навіть вода з лимоном вранці. Цей чудовий напій зарядить бадьорістю і енергією на цілий день. А якщо ви віддаєте перевагу соку, то дотримуйтесь міри, і тоді шкода вітаміну С вам не загрожує.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!