Здоров'я та краса Сам собі лікар

Чому мокрі ноги викликають нежить?

Мокре взуття, промерзлі, мокрі ноги – крок до застуди! Усі батьки в усі часи і в усьому світі кажуть це своїм дітям. Медики солідарні з батьками. Чому? Ось відповідь

Перебування на вулиці у мокрому взутті – це високий ризик розвитку вірусних і простудних захворювань, – кажуть медики.

Лікарі застерігають, це може стати навіть серйозною загрозою життю. Бо на ступнях ніг матінка-природа розташувала рецептори, що безпосередньо пов’язані з рецепторами на слизовій нашого носа. Ось саме тому холодні, мокрі ноги спричиняють нежить! І це люди знали ще тисячоліття тому. А сильне загальне переохолодження організму призводить до пневмонії.

То як діяти, коли на вулиці дощ чи сніг, а ваше взуття промокло і сильно промерзли ноги?

Найперше, повернувшись у приміщення, ноги потрібно негайно відігріти й прополоскати горло, якщо відчуваєте дискомфорт у ньому.

Перевзуйтесь, розітріть ноги спиртом або горілкою. Бажано попарити їх у гарячій воді, зробивши ванночку. Спробуйте одну з трьох найефективніших, на вибір. Звісно, з огляду на те, чи є у вас можливість її собі організувати на той момент.

Ванночки для промерзлих ніг

Класична. Наповніть глибокий таз або відро гарячою водою (38-40°С). Для більшого ефекту розчиніть в ній 1-2 ст л сухої гірчиці. Сядьте, як вам зручно, опустіть ноги у таз. Підливайте гарячу воду.

Соляна. Готується так само, як класична, але температура води в ній трохи менша – 37-38°С – і потрібно розчинити 1 ст л кухонної або морської солі. Після закінчення процедури облийте ноги теплою водою.

Трав’яна. Змішайте по 1 ст л квіток ромашки, листя м’яти перцевої, кропиви дводомної і шавлії. Трави залийте 1 л окропу, накрийте кришкою і залиште на 5 хв. Настій процідіть, влийте в таз або відро, розбавивши теплою водою до 37-39°С.

І запам’ятайте: ванни для ніг можна приймати не більше 15-20 хвилин! Після  процедури витріть ноги, одягніть шкарпетки і лягайте у ліжко, закутавшись у ковдру, а краще – у дві, щоб рясно пропотіти. Варто випити також склянку трав’яного чаю з малиною, медом або прополісом.

Якщо ж ви промерзли у  ноги по дорозі на роботу і не маєте можливості відігріти їх за допомогою ванночки, то існує один, на перший погляд, дивний спосіб уникнути застуди. Підставте руки під теплий струмінь води з крану, протягом 10 хвилин поступово збільшуючи температуру, поки вода не стане гарячою. Потримайте руки під гарячою водою ще 5-7 хвилин. Ногам поступово теж стане  тепло! Знайомі кажуть, перевірили на собі.


Дата публікації: 06.11.2019 img Поділитися