Щоб уночі хропіння не заважало спати, потрібно дотримуватися кількох простих правил і робити нескладні вправи.
- Лягайте спати у проміжку між 22.00 і 23.00. Але не пізніше 23.00. У цей час виділяється найбільше гормону мелатоніну, який має властивість регулювати добові ритми організму та роботу вегетативної нервової системи, забезпечує глибший та спокійніший сон.
- Придбайте своєму партнеру беруші, якщо немає можливості спати окремо. Заткнувши вуха, ви обоє зможете добре виспатися.
- Пришийте на спину м’ячі. Якщо людина хропе, найкраще положення для неї уві сні – на животі або на боку. Тільки не на спині! У такій позі м’язи гортані розслаблюються найбільше. Відучитися спати на спині допоможуть м’ячі. Пришийте кілька кишень до піжами на спині і перед сном кладіть туди тенісні або гумові м’ячики – і спати на спині стане незручно. За 3-4 тижні, як правило, у людини виробляється рефлекс спати на боку.
- Після 20.00 відкладіть усі справи і гаджети. Якщо хочете міцно спати, візьміть за звичку виконувати всі справи до 20.00 і навіть не блати телефон у руки. Тоді організм встигне розслабитися і належним чином підготуватися до сну.
- Не пийте алкоголю перед сном. У декого є звичка випивати ввечері келих вина або пива, щоб розслабитися після напруженого робочого дня. Пити алкоголь можна не пізніше, ніж за 4 години до сну. Краще перед сном попити теплого молока з медом.
- Робіть вправи. Щоб менше хропіти, треба зміцнювати м’язи язика, глотки та нижньої щелепи. Помітний ефект з’явиться вже за 3-4 тижні. Можна зробити таку вправу: потрібно максимально висунути язик одночасно вперед та вниз, утримувати його в такому положенні 1-2 секунди. Повторюйте по 30 разів зранку та ввечері. І ще одна вправа: силою тиснути підборіддям на долоню, намагаючись відкрити рот. Повторювати також по 30 разів зранку та ввечері. Злий пес. Силою стиснути зубами дерев’яну паличку і тримати так 3-4 хв.