Котячий різкий запах сечі в квартирі виведе кого завгодно з себе. Хочеться просто все взяти і викинути (не подумайте, що кота або кішку), килим, звичайно ж, або зіпсований диван. Але навіщо ж вирішувати проблему так радикально? Адже сьогодні відомі більш щадні і ефективні методи боротьби, які допомагають позбутися від неприємного аромату і видалити плями на килимах і меблях.
Причини відразливого запаху
Перед тим, як розповісти про деякі перевірені способи, що допомагають назавжди вивести запах котячої сечі в квартирі, розберемося, чому від сечі виходить такий відразливий «аромат», від якого не так просто позбутися. Багато хто помічав, що, протерши місце, куди сходив кіт, звичайною водою, ви тільки підсилюєте неприємний запах, а не позбавляєтеся від нього. Чому так відбувається?
Відповідь криється в складі сечі. Крім сечовини, яка прекрасно видаляється водою, і урохрому, який дає рідині певне забарвлення, в сечі всіх ссавців, а не тільки кішок, міститься також кислота. В її складі є речовини – тіоли, що мають неприємний відштовхуючий аромат. Саме від них важко позбутися, адже ці хімічні сполуки не розчиняються у воді або спирті. Навпаки, під впливом чистої води або води з миючими засобами кристали сечової кислоти починають активізуватися і розкладатися. Тому запах з кожним днем буде лише посилюватися, якщо тварина буде продовжувати здійснювати свої справи на це місце, а ви – намагатися відмити все водою.
Багато хто помилково вважає, що, додавши у воду хлорку або білизну, ви відвадите улюбленців ходити в туалет в обране місце. Навпаки, багатьох котів і кішок притягує запах хлорки. Вони ще частіше почнуть мітити територію саме там, де ви спробували все продезінфікувати засобами з хлоркою. Зустрічаються також поради, що потрібно на місце, де кіт ходить в туалет, покласти їжу. Мовляв, вони такі охайні, що не ходитимуть в туалет туди, де їдять. Та зараз! Якби було все так просто. Деякі навіть валеріану розкладали – улюблене місце ставало тепер улюбленим не тільки для туалету, але і для медитацій.
Як бути? Невже нічим не можна прибрати стійкий котячий запах сечі і видалити плями в квартирі? Можна! І зараз ми розповімо вам, як це легко зробити в домашніх умовах. Ми не будемо радити вам розкладати апельсинові (лимонні) кірки або натирати те місце марганцівкою (хоча такі способи теж практикують), ми відразу зупинимося на тому рецепті, про який залишено багато позитивних відгуків. Метод настільки простий і ефективний, що ви обов’язково ним скористаєтеся, щоб назавжди вирішити проблему.
Найкращий рецепт
За допомогою однієї води ви проблему не вирішите, а ось кислотне і лужне середовище впораються з цим завданням на всі 100%. Відомий дуже популярний народний метод, який випробувало багато господинь. Щоб прибрати назавжди запах котячої сечі в квартирі, а також видалити сліди на килимі, нам знадобляться оцет, сода, перекис водню і рідке мило (засіб для миття посуду). Погодьтеся, це обійдеться вам дешевше, ніж купувати дорогі спеціальні засоби.
Ваші дії: Якщо ви своєчасно помітили місце злочину вашого вихованця, швидко витріть сечу. Найефективніше це можна зробити за допомогою вологих серветок або засипати наповнювач для котячого туалету. Після того, як рідина всмокталася, потрібно пропилососити залишки. Ніякої води на цьому етапі! Пам’ятаємо, що вода тільки посилює проблему, а не допомагає видалити неприємний аромат. Потім потрібно рясно змочити місце злочину оцтом. Його потрібно розвести в пропорції 1 до 3 з водою. Дати плямі висохнути. Так ви приберете запах від урини. Але найбільш неприємний “аромат” видають тіоли. Не забуваємо про це.
Далі за допомогою народного методу будемо позбавлятися від нього. Після того як оцет висох (це важливо!), засипаємо пляму зверху содою. Виливаємо на пляму перекис з миючим засобом і водою. Для цього на 100 мл перекису беремо орієнтовно половину чайної ложки мила чи миючого засобу. Збовтуємо і додаємо ще 100 мл води. Якщо ви все робите правильно, на поверхні повинна з’явитися пінна шапочка – вона допоможе видалити сечу. Все залишаємо на кілька годин. За цей час сеча вступить в хімічну реакцію з содою і перекисом, і тіоли повністю розпадуться.
Все це відбувається завдяки тому, що перекис і сода утворюють активний кисень, який вступає в реакцію з сечовою кислотою і розкладає її. Потім місце, яке позначив ваш домашній вихованець, слід пропилососити. Враховуйте те, що якщо ви прибираєте сечу не з твердої, а з м’якої поверхні (килим, диван, матрац), можливо, потрібно буде повторити цей народний метод кілька разів, щоб видалити все. Але навіть після першого разу різкий неприємний аромат, що вдаряє в ніс, пропадає.
Ефективність методу підтверджують відгуки з форумів, де активно обговорювалося питання, як краще прибрати в квартирі котячий запах сечі. Цей спосіб особливо ефективний, якщо ви кинулися вирішувати проблему по гарячих слідах. Якщо ж сеча вже просочилася в килим або диван, її складніше буде видалити. Вам буде потрібно виконати процедуру кілька разів.