Чим утеплити підлогу

Часто утепленням цієї конструкції приміщення нехтують через і без того великі витрати на спорудження чи реконструкцію будинку.

Близько 20% теплових втрат у будинку припадає на підлогу. Часто утепленням цієї конструкції приміщення нехтують через і без того великі витрати на спорудження чи реконструкцію будинку. Проте досвідчені будівельники знають: найкращі показники комфорту можна досягти, якщо  утеплити всі конструкції будівлі, і підлога не є винятком.

Утеплення підлоги пінополістиролом

Утепленню підлоги потрібно приділити дуже велику увагу, тому що при холодній підлозі не буде в домі приємного затишку. Підлога характеризується показником теплозасвоєння поверхні. Для житлових будівель цей показник не має перевищувати позначку 12. У дуба цей показник дорівнює 5, у сосни – 3,6, а в коркового дерева – 0,5. Тому коркове покриття за тепловою взаємодією є найбільш сприятливим. Якщо ж поверх дерев’яного покриття покласти коркове покриття, то його показник зменшиться приблизно на 20–30%. Це означає, що маленькі діти безпечно бавитимуться на такій підлозі.

При встановленні перекриття над холодними підлогами (або по ґрунті) в житлових приміщеннях, коридорах або вітальнях для покриття використовують дерев’яний матеріал – дошки чи паркет. Але при цьому можна робити ще теплоізоляційний шар, що зможе витримувати навантаження. Таким теплоізоляційним шаром може бути екструзійний (екструдований) пінополістирол.

Якщо підлогу не утеплено, температура під стелею становитиме 23 °С, на висоті півтора метра – лише 20 °С, а температура самої підлоги буде лише 10 °С. Утеплення підлоги плитами з пінополістиролу дозволить підвищити температуру підлоги до 18 °С.

Керамзитобетон

Є ще спосіб утеплення підлоги, який здешевлює вартість теплоізоляції. Провівши експеримент на порівняння, яка ж підлога тепліша (ставши на ці підлоги босою ногою), ми відчуємо тепло на підлозі, утепленій пінополістиролом, і холод на підлозі із керамзитобетону. Хоча температура цих підлог однакова. Таке явище зумовлюється тим, що керамзитобетон, на відміну від пінополістиролу, забирає тепло. Теплоізоляційна характеристика пінополістиролу як утеплювача підлоги у 25 разів краща від керамзитобетону.

Мінусом керамзитобетону є те, що коли утеплювати старе приміщення, то відповідно зменшується висота поверху. Тому таке утеплення переважно роблять або на етапі будівництва будинку, або ж у разі високої стелі.

Утеплення підлоги актуальне тоді, коли приміщення має підвальне (гараж, перший поверх) перекриття, оскільки через підлогу втрачається 10–15% тепла. В інших випадках немає сенсу проводити ізоляційні роботи, крім випадків звукоізоляції.

Піна
Теплоізоляція підлоги з використанням традиційних матеріалів утеплення передбачає схожу з утепленням даху технологію, коли через потребу монтажу плівок, детальної підготовки поверхні та встановлення надійного кріплення ми втрачаємо купу часу і коштів. Тому деякі спеціалісти радять застосовувати піну. Сучасна технологія нанесення матеріалу відкидає потребу в підготовці поверхні, додаткових плівках та оновленні шару утеплення через кілька років.

Ця процедура утеплення передбачає всього три кроки до стану повного збереження тепла: 1) встановлення каркасу; 2) утеплення піною; 3) укладку покриття підлоги.
Якщо ви вирішили надати нове життя для підлоги в уже збудованому будинку, процес теплоізоляції потребує ще менше часу. Для цього просто знімають старе покриття, заливають піну, яка миттєво набухає, і встановлюють нове покриття. У випадку з дерев’яною підлогою потрібен лише частковий демонтаж для отримання доступу розпилювача в простір під підлогою.

Переваги утеплення підлоги піною:

– не потрібно жодної підготовки поверхні. Матеріал наноситься на будь-яку форму й має відмінну адгезію;
– абсолютна герметизація підлоги. Піна утворює шар утеплення, що немає швів та щілин і повністю припиняє рух холодного повітря ззовні;
– немає потреби в гідро- та паробар’єрах. Поєднує функції теплоізоляції, звукоізоляції, паро- та гідробар’єра;
– немає потреби в стяжках та очікуванні стану її готовності. Уже через 2 хвилини після нанесення набуває теплоізоляційних властивостей, тому монтаж кінцевого покриття підлоги можна починати одразу після процесу утеплення;
– не має в собі поживних речовин, тому не представляє цінності для гризунів;
– абсолютно екологічний – основу матеріалу складає вода. У складі піни відсутні формальдегіди, фосгени, ціаніди чи будь-які інші шкідливі речовини;
– гарантія 50 років дає впевненість, що не доведеться повторно виділяти кошти та час на чергову «епопею» утеплення.

Утеплення цією системою підходить як для сучасних приватних будинків, так і для теплоізоляції приміщень комерційного призначення, навіть якщо це приміщення з надвисокою чи наднизькою температурами.

Пінополіуретан, так само як і пінополістирол, використовують для утеплення поверхні підлог. Він має закриті пори. Плити, що з обох боків покриті фольгою з алюмінію, або матеріалом зі скловолокна, допомагають збільшити теплоізоляцію поверхонь.

Мінеральну вату застосовують переважно для утеплення підлог, побудованих на ґрунті. Щільність плит становить 150 кг/м3, і вони мають мінімальний коефіцієнт вологовбирання, стійкі до різних деформацій. Однак варто пам’ятати, що за санітарними нормами використання мінераловатних плит для утеплення підлоги не рекомендується.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook