Дизайн Квітник

Майстер-клас. Виростіть у саду барвисті кулі

Нині на піку популярності зелені скульптури – топіарі – фігурно вистрижені кущі або дерева. Але кликати на допомогу дизайнера не обов’язково. Виростити рослину у формі кулі можна власноруч.

Нині на піку популярності зелені скульптури – топіарі – фігурно вистрижені кущі або дерева. Для того, щоб надати рослині оригінальної форми, потрібно чимало часу і головне – майстерності. Але кликати на допомогу дизайнера не обов’язково. Вашим першим шедевром може стати найпростіша форма топіарі – штамб. Його можна створити практично із будь-якої рослини.

Штамбові дерева мають прямий задерев’янілих стовбур, увінчаний пишною кулею листя, квітів або хвої. На такі рослини завжди звертають увагу, адже вони мають зовсім інакший вигляд, ніж ми звикли їх бачити.

 

Зазвичай штамби вирощують спеціалісти, а садівники-любителі купують рослину вже сформованою. Але можна спробувати виростити штамб власноруч, якщо знати деякі нюанси.

Насамперед потрібно обрати підходящу рослину. Найрозкішніші – із красивими квітами: троянди, гортензії, бузок, жасмин, калина бульденеж. Мають ефектний вигляд штамби із декоративних листяних та хвойних рослин.

Часто вирощують штамби на плакучій горобині, яблуні або козячій вербі. Надзвичайно декоративна штамбова смородина, порічки та аґрус.

Обирайте молодий саджанець із рівним стовбуром. Посадивши, обов’язково відразу прив’яжіть стовбур рослини до палиці в декількох місцях, щоб надійно зафіксувати його.

Видаляйте всі прикореневі пагони і бічні, доки рослина досягне потрібної висоти. Відтак можна прищипнути верхівку і взятися до формування крони.

Регулярно стрижіть крону, щоб вона була пишною і мала кулясту форму. Якщо вирощуватимете штамб у контейнері, то зможете забрати його на зиму в дім.

Виростити штамб насправді нескладно, але для цього потрібен час і терпіння. Але топіарі того вартує. Тому не вагайтеся і беріться до роботи. Штамбова рослина стане перлиною вашого саду!

Дата публікації: 07.11.2018 img Поділитися